Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Usualhouse

Fot. Usualhouse
  • Autor: Justyna Majkowska
  • 09 kwi 2014 13:00 (aktualizacja: 11 kwi 2014 07:53)

Zobacz XIX-wieczną wiejską posiadłość po niezwykłej renowacji

Na elewacjach, w miarę możliwości,  zachowano pierwotny materiał, świetnie uzupełniając go nowym. Prawdziwym majstersztykiem jest odnowiona konstrukcja dachu, która pełni również funkcje dekoracyjne wnętrz budynku.

Posiadłość położona jest we wsi w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na fakt, że niektóre części domu pochodzą z początku XIX w. posiadłość to prawdziwa mieszanka nowoczesnej stylizacji wraz z XIX-wieczną architekturą. Posesja obejmuje 14 budynków, w tym główną rezydencję, szklarnie, studio jogi, trzy hotele, jadalnię z restauracją, stodołę dla krów mlecznych i produkcji sera i inne. 

Kilkuhektarową powierzchnię wypełniają niezwykłe ogrody wyposażone w klimatyczną architekturę. Większość budynków znajdujących się na działce posiada kamienną fasadę, drewnianą konstrukcję oraz nowoczesne, wielkogabarytowe okna. Wnętrza budynków różnią się stylem, ale ich konstrukcja jest podobna – wszędzie wykorzystano naturalne, drewniane belki oraz fantastyczną, XIX-wieczną architekturę. Warto przyjrzeć się niesamowitej konstrukcji i renowacji dachu i więźby dachowej, a także pieczołowicie odrestaurowanym ścianom konstrukcyjnym. Wnętrza są nieoderwalną częścią całej konstrukcji i tworzą idealnie stylistycznie spójną całość. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA