Fot. Usualhouse

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Fot. Usualhouse
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
09 kwi 2014 13:00

Zobacz XIX-wieczną wiejską posiadłość po niezwykłej renowacji

Na elewacjach, w miarę możliwości,  zachowano pierwotny materiał, świetnie uzupełniając go nowym. Prawdziwym majstersztykiem jest odnowiona konstrukcja dachu, która pełni również funkcje dekoracyjne wnętrz budynku.

Posiadłość położona jest we wsi w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na fakt, że niektóre części domu pochodzą z początku XIX w. posiadłość to prawdziwa mieszanka nowoczesnej stylizacji wraz z XIX-wieczną architekturą. Posesja obejmuje 14 budynków, w tym główną rezydencję, szklarnie, studio jogi, trzy hotele, jadalnię z restauracją, stodołę dla krów mlecznych i produkcji sera i inne. 

Kilkuhektarową powierzchnię wypełniają niezwykłe ogrody wyposażone w klimatyczną architekturę. Większość budynków znajdujących się na działce posiada kamienną fasadę, drewnianą konstrukcję oraz nowoczesne, wielkogabarytowe okna. Wnętrza budynków różnią się stylem, ale ich konstrukcja jest podobna – wszędzie wykorzystano naturalne, drewniane belki oraz fantastyczną, XIX-wieczną architekturę. Warto przyjrzeć się niesamowitej konstrukcji i renowacji dachu i więźby dachowej, a także pieczołowicie odrestaurowanym ścianom konstrukcyjnym. Wnętrza są nieoderwalną częścią całej konstrukcji i tworzą idealnie stylistycznie spójną całość. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH