Fot. Modesthomeplan

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Fot. Modesthomeplan
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
19 lut 2014 05:20

20 pomysłów na drewniane ogrodzenie w stylu nowoczesnym

Ogrodzenie to nie tylko zabezpieczenie posesji przed niechcianymi gośćmi. To również ważny element estetyczny dopełniający architekturę budynku i ogrodu.

Drewno jest materiałem idealnym do zastosowania w aranżacjach zarówno klasycznych jak i nowoczesnych. Jeśli twój dom reprezentuje styl modernistyczny, zdecyduj się na prostą lub wręcz minimalistyczną wzorniczo formę ogrodzenia.

Świetnie sprawdzi się poziomy układ listew wbudowanych w ramy lub zamocowanych do słupków. Równie dobrze prezentuje się połączenie drewna z betonową lub metalową konstrukcją. Kwestia dostosowania proporcji. Jeśli na elewacji domu są akcenty z olistwowaniem, możesz powtórzyć podobny motyw w ogrodzeniu. Postaw masywną betonową konstrukcję z drewnianym wypełnieniem. Takie zestawienie podkreśli nowoczesny styl.

Możesz zastosować ażurowy układ listew i w ten sposób zyskać lekki wygląd konstrukcji. Bardziej tradycyjne rozwiązanie to segmentowe montowanie sztachet od słupka do słupka postawionego na betonowym lub murowanym fundamencie. To rozwiązanie świetnie się sprawdzi przy czworonogach lubiących robić podkopy, by poza wzrokiem właściciela móc pozwiedzać świat.

W sklepach ogrodniczych i ogólnobudowlanych można kupić gotowe panele, które montuje się do słupków metalowych bądź drewnianych. Atrakcyjna cena sprawia, że są bardzo chętnie stosowane nie tylko jako całe ogrodzenie, ale również wydzielenie pewnych sektorów na posesji lub zamiast pergoli. 

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • marek, 2016-11-05 18:06:22

  Trochę niepraktyczne jest takie ogrodzenie, u mnie psy przegryzą wszystko. Musiałem kupić stalowe z Wibram.
 • fan ogrodzeń z plastiku - (mam takie i sobie chwalę), 2015-05-05 08:13:44

  tak, święta racja - ogrodzenia plastikowe mogą funkcjonować jako gotowe moduły z PCV lub też jako sztachety z plastiku dla osób, które mają już puste pola pomiędzy słupkami
 • Gość, 2014-12-23 20:55:59

  Ładne ale jakoś nie przemawiają do mnie te drewniane ozdóbki. W tym artykule macie fajne aluminiowe ogrodzenia
  ,
 • Danika , 2014-10-22 22:45:54

  To drewno w wersji "ogrodzeniowej" ciekawie wygląda, ale pewnie koszt też jest spory. U siebie też postawiłam na nowoczesność, ale zdecydowanie tańszą. Wybrałam plastikowe ogrodzenie.

POLECAMY W SERWISACH