HarmonyLine to koncepcja wspólnego projektowania okien, drzwi, rolet i bram w ramach której stworzyliśmy 12 propozycji. Fot. DAKO

Zobacz galerię [4 zdjęć]

HarmonyLine to koncepcja wspólnego projektowania okien, drzwi, rolet i bram w ramach której stworzyliśmy 12 propozycji. Fot. DAKO
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
22 kwi 2016 09:53

Designerski projekt stolarki – dobieramy okna, drzwi i bramy

W jaki sposób kompleksowo dopasować stolarkę otworową do wyglądu budynku i przestrzeni wokół? Kluczem jest stworzenie spójnego projektu okien, drzwi, rolet i bram garażowych.

HarmonyLine to koncepcja wspólnego projektowania okien, drzwi, rolet i bram w ramach której stworzyliśmy 12 propozycji. Jedną z nich jest kompozycją jest NILA, której charakterystyczną cechą jest gra dwóch kolorów zestawionych w zamierzonej asymetrii.

Sam zaprojektuj stolarkę!

Projektowanie stolarki należy zacząć od wyboru tworzywa. Kompozycję zrealizować można zarówno w drewnie, PVC, jak i aluminium. Następnym krokiem jest dobranie interesującej nas wariacji kolorystycznej np. jednej z pięciu proponowanych w katalogu, co pozwoli na uzyskanie harmonijnego wyglądu całej elewacji. Dla klasycznych projektów domów w jasnym kolorze zaproponowano zestawienie dominującej bieli z akcentem złotego dębu lub brązu i beżu. Dla bardziej nowoczesnych elewacji można wykorzystać połączenie bazaltowoszarego z rubinowoczerwonym lub stalowoniebieskiego z aluminium. 

Brama i drzwi z wyróżnikiem

Składająca się z czterech segmentów brama garażowa przyciąga wzrok panelem w kontrastującym kolorze. Ten umiejscowiony powyżej środka subtelny wyróżnik nadaje jej elegancji i nowoczesności,. Kolorystyka paneli dobrze komponuje się z wyglądem okien i rolet, tworząc z nimi spójną całość. Projekt drzwi wyróżnia się wąskim, pionowym przeszkleniem, powyżej i poniżej którego znajduje się aplikacja w kontrastowym kolorze. Dodatkową ozdobą jest elegancki stalowy pochwyt – którego rodzaj i długość można indywidualnie dopasować. Dzięki tym niewielkim, ale ważnym elementom konstrukcja drzwi nabiera lekkości.

Okno i roleta – zgrany duet

Skorzystanie z kompozycji HarmonyLine pozwala na dopasowanie do indywidualnego charakteru budynku także okien i rolet zewnętrznych. W przypadku zestawu NILA rama okienna nawiązuje kolorem do wyróżniającego się panelu bramy garażowej i pionowej aplikacji na drzwiach wejściowych. Skrzynka i pancerz rolety kolorystycznie nawiązują do pozostałych elementów kompozycji i w zależności od wybranej konfiguracji występują m.in. w bieli, szarości, antracycie lub brązie. Dzięki właściwie dobranym elementom okna i rolety będą komponować się z innymi elementami stolarki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH