Fence House. Projekt: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin; mode:lina™. Zdjęcia: Marcin Ratajczak

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Fence House. Projekt: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin; mode:lina™. Zdjęcia: Marcin Ratajczak
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 cze 2017 08:00

Garaż w środku domu - zobacz wyjątkowy projekt

Forma domu to dwie bryły ze spadzistym dachem oraz „wbita” w nie asymetryczna kostka garażu. Uzupełniają go proste, surowe materiały – cegły, beton oraz blacha w odcieniach szarości. Całość stanowi współczesną interpretację tradycyjnego stylu.

W podpoznańskim Borówcu pojawił się kolejny dom autorstwa pracowni mode:lina™. Ściana od strony ulicy ma jak najmniej okien, dzięki temu chroni mieszkańców przed hałasami i zapewnia im spokój. Dodatkowo różnego rodzaju ogrodzenia dają im poczucie bezpieczeństwa. Stąd pomysł na nazwę domu, czyli Fence House.

Kształt budynku podyktowany został przez jego funkcję. Domownicy, czyli rodzice i dwójka dzieci, chcieli mieszkać niezależnie – stąd pomysł na podzielenie go na dwie części. Oddzielne strefy na piętrze pozwalają dorosłym cieszyć się spokojem, a dzieciom szaleć do woli we własnym „domku”. Parter domu to część wspólna wszystkich jego mieszkańców. Zajmuje go wyjątkowa kuchnia wysunięta w głąb ogrodu oraz wielki salon z antresolą, sięgający poddasza. Nietypowym elementem jest okno w korytarzu, które eksponuje wyjątkowy samochód właściciela domu we wnętrzu graftowej kostki-garażu.

Salon to duża otwarta przestrzeń, w której kluczową rolę grają wielkie nieregularne okna odsłaniające otoczenie lasu. Najbardziej interesującą częścią salonu jest antresola z biblioteką. Regały biblioteki zostały zbudowane ze starych belek stropowych jednej z poznańskich kamienic.

Projekt: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin; mode:lina™ , www.modelina-architekci.com

Zdjęcia: Marcin Ratajczak (www.pfmarcinratajczak.fott.pl)

Źródło: mode:lina™

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH