• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Najlepszedomy.pl
07 kwi 2016 11:38

Montaż drzwi zewnętrznych: o czym warto wiedzieć

Prawidłowa instalacja drzwi zewnętrznych wejściowych zapewni nam, jako użytkownikom wyrobu komfortową, bezproblemową eksploatację oraz wysoką estetykę zamontowanej konstrukcji.

Bez dobrego montażu drzwi nie uzyskają również odpowiedniej izolacyjności termicznej i określonej przez producenta odporności na włamanie. Pozorne oszczędności, które możemy uzyskać na tym etapie inwestycji decydując się na niefachową instalację mogą szybko zamienić się w poważne wydatki, jeśli okaże się np., że drzwi są nieszczelne lub zamki antywłamaniowe nie działają prawidłowo.

Po pierwsze, montaż progu!

Montaż drzwi zewnętrznych wejściowych powinien być wykonany przez fachową ekipę monterów, najlepiej rekomendowaną przez producenta danego wyrobu. Przy instalacji należy każdorazowo stosować się do zaleceń producenta dołączonych do drzwi. Poza tymi wytycznymi istnieją również ogólne zasady sztuki budowlanej i montażu, które powinien znać każdy profesjonalny monter. Jak zatem wygląda prawidłowa instalacja?

Pierwszy krok to przygotowanie montażu progu. Aby montaż był szczelny i „ciepły", należy zwrócić uwagę na to, by pod progiem warstwy betonu na zewnątrz i wewnątrz były właściwie rozdzielone warstwą termiczną i hydroizolującą, co gwarantuje uzyskanie odpowiedniego współczynnika przenikania ciepła. Drugi krok to przygotowanie ościeża (otworu w murze), w który wstawione zostaną drzwi.

Musi być on oczyszczony, zagruntowany, równy i szerszy o 20-30 mm od ościeżnicy (po 10-15 mm z każdej strony) i wyższy od niej o 10-15 mm. Kąty otworu powinny mieć 90°. Ważne jest również, aby drzwi montować po zakończeniu tynkowania ścian wewnętrznych oraz po zakończeniu innych tzw. prac mokrych, jak np. wylewanie posadzek – tłumaczy Zdzisław Maliszewski, doradca ds. technicznych i normalizacyjnych Związku POiD.

WSZYSTKIE INFORMACJE NA TEMAT MONTAŻU DRZWI ZEWNĘTRZNYCH ZOBACZYSZ TU

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH