Fot. Sunshine.de

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Fot. Sunshine.de
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
30 gru 2013 14:08

Najciekawsze ogrody zimowe cz.1 - w stylu nowoczesnym

Dzięki ogrodom zimowym nie wychodząc z domu kontakt z naturą mamy przez cały rok! Współczesne możliwości technologiczne umożliwiają zbudowanie nawet najbardziej wymyślnych form konstrukcyjnych.

Ogrody zimowe zapewniają dodatkową przestrzeń mieszkalną. Dzięki przeszklonej konstrukcji możemy cieszyć się widokiem ogrodu przez cały rok i w każdą pogodę. Mogą zastępować jadalnię lub służyć po prostu jako miejsce do relaksu.

Te nowoczesne często przyjmują ciekawą formę. Mogą być wyposażone w okna dachowe, a nawet systemy do uchylania całej połaci. Nowoczesne przeważnie wykonywane są w konstrukcji metalowej lub w połączeniu metalowej z drewnianą.

Przy giętych kształtach tradycyjne szyby zastępowane są materiałem całkowicie bezbarwnym i przeziernym, posiadającym zbliżone właściwości optyczne. Często stosowane systemy elementów przesuwnych zapewniają otwarcie części lub całości. Dzięki temu możemy osiągnąć wrażenie wtapiania się w ogród.

Zalety:
- imponujący element dekoracyjny domu,
- dodatkowa izolacja elewacji,
- zabezpiecza taras przed przeciekaniem,
- zwiększona powierzchnia użytkowa,
- podniesienie komfortu życia.

 

 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • DachyTarasowe.Eu, 2017-08-09 08:20:02

  Super rozwiazanie sa tak zwane zimne ogrody zimowe w wersji jako oazy ze szkla. Zabudowa beramowa, drzwi calkowiece ze szkla, niezmacona przestrzen, niesamowity design.
 • Papadam, 2016-03-11 17:52:29

  Piękne te ogrody. My niedawno też zdecydowaliśmy się na ogród zimowy. Stylizacją wnętrza zajęła się żona. Wyszło fajnie, przytulnie, daje nam oddech w środku zimy i możliwość cieszenia się zielenią.
 • Gość, 2015-01-30 15:26:46

  Mnie zafascynował jakiś czas temu ogród u moich swatów, ale nie zwyczajny ogród, tylko ZIMOWY.Tak bardzo mi się spodobał, że mąż sprezentował mi taki na udzodziny, ale wg projektu
  Teraz to miejsce jest idealne na spotkania przy kawie, na relaks po ciężkim dniu. Na dodatek to miejsce całoroczne, więc wielofunkcyjne. Często rozkładam tam matę i ćwiczę jogę hormonalną - w zimie to nieocenione wrażenia :)

POLECAMY W SERWISACH