Fot. Oknoplast

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Fot. Oknoplast
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
09 lis 2016 11:08

Nowoczesne okna. Dlaczego warto zamontować je jesienią

Jesień to dobry moment na podjęcie decyzji o wymianie okien – letnie upały już za nami, a mrozy dopiero nadejdą.

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu, odpowiednio dobrane podkreślą jego charakter i stają się wizytówką budynku. Dlatego zakup okien to inwestycja, którą warto starannie przemyśleć i zdecydować się na produkty, które będą spełniać wszystkie nasze oczekiwania dotyczące funkcjonalności, nowoczesnego designu, termoizolacyjności, czy bezpieczeństwa. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru okien oraz jak przygotować się do ich wymiany tłumaczy ekspert Oknoplast.

Wyglądając zimy, czyli kiedy wymieniamy?

Coraz więcej osób decyzję o wymianie okien podejmuje właśnie jesienią lub wczesną zimą, gdy przez nieszczelne okna do pomieszczeń wkrada się wiatr i przeraźliwe zimno,
a prognozowane rachunki za kolejny sezon grzewczy znowu są wysokie. Dodatkowe uszczelnienie okien za pomocą waty, gazet lub uszczelek często nie wystarczą, by zapewnić komfort
w mieszkaniu i obniżyć rachunki za ogrzewanie, dlatego warto pomyśleć o wymianie okien.

Tym bardziej, że tego typu remont można wykonywać w ogrzewanych pomieszczeniach wtedy, gdy na dworze mróz sięga -10ºC, więc jest możliwy nawet w styczniu czy lutym. Nie jest to jednak zalecane – optymalnie montaż powinien się odbywać w temperaturach dodatnich.

Warto pamiętać, że oprócz warunków pogodowych o technice instalacji nowych okien decydują też kwestie indywidualne, chociażby dobór materiałów montażowych. Dlatego dobrze skonsultować się ze specjalistami, którzy dobiorą odpowiednie produkty i wykonają montaż, aby efekt końcowy spełniał nasze oczekiwania.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH