Dom energooszczędny zbudowany  pod Warszawą. Fot. Wienerberger

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Dom energooszczędny zbudowany pod Warszawą. Fot. Wienerberger
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
21 cze 2017 11:22

Nowoczesny dom energooszczędny: zobacz jak buduje się pod Warszawą

Myśląc o budowie lub zakupie domu, współczesny inwestor poszukuje przede wszystkim komfortu, rozumianego jako połączenie bezpieczeństwa, wysokich standardów użytkowania i estetyki.

Współczesny inwestor wybiera nowoczesne produkty najwyższej jakości, które nie tylko gwarantują efektywne rozwiązania energetyczne, ale są również zdrowe i przyjazne dla środowiska.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Wienerberger stworzyła unikalną koncepcję domu energooszczędnego e4, który łączy wszystkie powyższe cechy i zapewnia mieszkańcom komfort na lata. Pierwsze domy zbudowane w koncepcji e4 powstają na osiedlu w miejscowości Cisie pod Warszawą.

Koncepcja domu e4 powstała w firmie Wienerberger jako odpowiedź na oczekiwania coraz bardziej świadomych klientów. Gwarantuje ona równowagę między potrzebami emocjonalnymi, a czysto użytkowymi, jednocześnie prezentując kompleksowe podejście do domu jako do złożonego i zmieniającego się wraz z upływem czasu organizmu. Idea e4 spełnia wymagania dotyczące odpowiedzialnego, energooszczędnego i zdrowego budownictwa realizowanego przy wysokim poszanowaniu środowiska i dbałości o komfort życia człowieka. To koncepcja budynku niemal zeroenergetycznego, która odpowiada restrykcyjnym standardom Unii Europejskiej dla sektora budowlanego dotyczącym zużycia energii, mającym wejść w życie od 2021 roku.

Koncepcja e4 to reprezentowany przez Wienerberger sposób myślenia o domu jako całym systemie. Dlatego też realizując projekt w Polsce, producent zaprosił do współpracy renomowanych partnerów i liderów branży – firmy Viessmann i FAKRO, które podzielają wartości i filozofię kryjącą się za e4.

Filarami koncepcji domu e4 są cztery obszary ważne z punktu widzenia człowieka i środowiska, w którym żyje:

emocje i zdrowie (komfort zamieszkiwania w zdrowym domu)
energia (efektywne wykorzystanie energii)
ekologia (dbałość o środowisko i stosowanie odnawialnych źródeł energii)
ekonomia (przystępne koszty budowy i eksploatacji)

Koncepcja e4 zakłada, że zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych człowieka musi uwzględniać otaczające go środowisko zewnętrzne i wewnętrzne i pozostawiać w równowadze względem siebie. Ten balans, jeśli jest zachowany, stanowi o komforcie i bezpieczeństwie własnego domu.

Koncepcja domu e4 powstała z myślą o klientach ceniących jakościowe i trwałe rozwiązania, dla których zdrowie i rodzina to jedne z najistotniejszych wartości w życiu, a komfort i bezpieczeństwo bliskich warunkują najważniejsze decyzje. To również gotowa propozycja i rozwiązanie dla tych, którzy rozpoczynając budowę domu nie uświadamiają sobie konsekwencji wielu wyborów, które przyjdzie im dokonać. Dom w koncepcji e4 pozwala na optymalne dostosowanie funkcjonalności domu do potrzeb rodziny, elastyczne zmiany funkcji, a jednocześnie zapewnia komfort rozumiany, jako poczucie bezpieczeństwa związane ze świadomością dokonania dobrego wyboru i późniejszą eksploatacją budynku -  mówi Monika Sikorska, PR Manager Wienerberger

Projekt domu dla osiedla e4, na którym docelowo powstanie siedem domów jednorodzinnych, został wykonany przez renomowane warszawskie studio Mąka-Sojka Architekci. Nowoczesna bryła budynku została zaprojektowana tak, by pomieszczenia w łatwy sposób mogły być zmieniane i dostosowane do wielkości i potrzeb rodziny.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH