Drzwi Drutex można otwierać i zamykać poprzez czytnik linii papilarnych, klawiaturę kodową, Bluetooth & Code i telefonem komórkowym oraz karty i breloki. Fot. Drutex

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Drzwi Drutex można otwierać i zamykać poprzez czytnik linii papilarnych, klawiaturę kodową, Bluetooth & Code i telefonem komórkowym oraz karty i breloki. Fot. Drutex
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
02 lis 2017 14:15

Nowoczesny dom - rozwiązania smart w trosce o bezpieczeństwo

Troska o najbliższych i nasze mienie potrafi spędzać sen z powiek. Dzięki zdobyczom współczesnych technologii możemy jednak spać spokojniej, wiedząc, że w dbaniu o ich bezpieczeństwo mamy teraz inteligentnych pomocników.

Coraz częściej otaczamy się przedmiotami „smart”. Opaska na ręku mierzy puls i liczbę spalanych kalorii podczas porannych ćwiczeń. Będąc jeszcze w pracy możemy włączyć zdalnie piekarnik i zacząć przygotowywać popołudniowy obiad, a wieczorem nastrojową scenę świetlną ustawimy bez ruszania się z kanapy.

Innowacyjne technologie znacznie podniosły komfort naszego życia, upraszczając wiele czynności. Ważniejsze od wygody jest jednak bezpieczeństwo najbliższych, nasze oraz naszego mienia – niezależnie od tego, czy jesteśmy w domu, wyjechaliśmy na wakacje czy posłaliśmy pociechę do szkoły. Urządzenia smart pomogą zabezpieczyć naszą posesję przed wtargnięciem intruza, zaalarmują gdy w domu szykuje nam się powódź spowodowana awarią pralki, a także pomogą czuwać nad tym, gdzie są nasze dzieci.

Wyposażając drzwi i bramy wjazdowe w system bezprzewodowego otwierania możemy sprawdzić, czy wszystko jest dokładnie zamknięte przed pójściem spać nie ruszając się z domu. Korzystając z domowego wideodomofonu w prosty i szybki sposób sprawdzimy, kto chce wejść na naszą posesję, a dzięki dodatkowym funkcjom urządzenia zapalimy światło w przejściu od furtki do domu. Niektóre urządzenia umożliwiają również prowadzenie wideorozmowy z dowolnego zakątka świata z osobą znajdującą się przed drzwiami.

Domowy monitoring nigdy nie był prostszy niż jest teraz! Możemy zainwestować w łatwą w konfiguracji kamerę bezprzewodową, która zapewni panoramiczny widok na pomieszczenie, będzie widzieć w ciemności, a zarejestrowany obraz wyśle na smartfona. Z kolei zintegrowany z drzwiami czytnik papilarny pozwoli wejść do domu tylko przypisanym do niego osobom oraz rozwiąże problem gubienia kluczy przez najmłodszych.  

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH