Ogrodzenie z kształcie muru samonośnego. Fot. Pozbruk

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Ogrodzenie z kształcie muru samonośnego. Fot. Pozbruk
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
28 cze 2017 09:48

Ogrodzenie domu: wybierz solidny mur

Szukasz inspiracji, aby modnie, a przede wszystkim solidnie ogrodzić posesję i czuć się bezpiecznie we własnym domu i ogrodzie? Przedstawiamy jedne z najtrwalszych typów ogrodzeń – mury przegląd najciekawszych murów samonośnych, które posłużą na wiele lat.

Szukasz idealnego ogrodzenia? Przedstawiamy przegląd najciekawszych murów samonośnych

System Largo

Largo to system cegieł o wydłużonym kształcie, powstał on z inspiracji cegłą klinkierową. Produkt wykonany jest z jednolitego, barwionego w masie materiału, dzięki czemu kolor i faktura muru przez lata pozostają takie same.

Wszystkie elementy barwione są przy użyciu kolorowych kruszyw i barwników. Dzięki temu uzyskane barwy są jednolite. Produkt jest dostępny w czterech kolorach: srebrnym, platynowym, złotym i stalowym. Unikalne wymiary elementów Largo , umożliwiają układanie różnorodnych, nieregularnych powierzchni.

Mur włoski: Genua

Kolekcja murów włoskich Genua nawiązuje do murów łamanych. Nierówna struktura elementów z czterech stron przypomina estetyką naturalne kamienie. Dzięki czemu można zaprojektować przeróżne kombinacji ogrodzeń i dopasować je do wybranego stylu architektonicznego.

Zobacz także: Meble na taras i do ogrodu: stwórz swoją strefę relaksu

Mur Genua dzięki zróżnicowanej fakturze doskonale wpisuje się w naturalny krajobraz i jest dostępny uniwersalnym kolorze melanżu zimowego stanowiącego połączenie trzech barw. Jego elementy są gotowe do murowania, bez potrzeby dodatkowego dozbrajania i zalewania co umożliwia szybki, łatwy i czysty montaż.

Mur Amsterdam

Mur Amsterdam jest lżejszą wersją podstawowego muru Garedo, wzorowany jest na naturalnym kamieniu. Mur zbudowany jest z pustaka łupanego o kamiennej strukturze. Dzięki innowacyjnej, lekkiej konstrukcji elementów montaż muru jest szybki i łatwy. Kolekcja charakteryzuje się ciekawymi i oryginalnymi odcieniami. Mur Amsterdam dostępny jest w trzech kolorach: klasycznym grafitowym, a także w melanżu śnieżnym i pustynnym.

Mur Oslo

Mur Oslo jest połączeniem niepowtarzalnej struktury kamienia z uniwersalną gamą kolorystyczną. Dostępny jest w trzech kolorach odpowiadających kostce brukowej Pozbruk, dzięki czemu wybór odcienia pasującego do otoczenia jest bardzo prosty, co pozwala na budowanie kompleksowych aranżacji. System Oslo pozwala na bezzaprawowe wznoszenie murów w oparciu o technologię pióro-wpust. Dzięki łamaniu prefabrykowanych płyt uzyskany został niepowtarzalny efekt imitujący strukturę produktów z kamienia naturalnego. Mur Oslo charakteryzuje się dużą wytrzymałością, na co wpływa solidna konstrukcja elementów oraz zredukowana nasiąkliwość, dzięki której produkty na długo zachowują atrakcyjny wygląd.

Mur Milano

Jest produktem z programu Garedo i nawiązuje estetyką do murów łamanych z naturalnego kamienia. Produkt dostępny jest w kolorze melanżu zimowego łączącego ze sobą trzy odcienie beżu i szarości. Układ podstawowy umożliwia wykonanie przewiązań i kontynuację muru ciągłego. Zaletą jest szybki i przyjemny montaż. Ułatwieniem jest fakt, że nie trzeba go dodatkowo dozbrajać i zalewać.

Mur Verona

Mur Verona jest produktem z programu Garedo i nawiązuje swoją strukturą do bogatych tradycji wznoszenia murów łamanych. Nieregularna struktura elementów oddaje wrażenie naturalnego kamienia. Elementy są dostępne w melanżu zimowym. Z jednej warstwy palety można uzyskać mur o powierzchni 0.9 m², a dzięki układowi podstawowemu można wykonać przewiązania i kontynuować budowę muru ciągłego. Elementy Garedo są gotowe do murowania, co pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu i wysiłku. Dzięki temu montaż staje się łatwy, szybki, czysty i przyjemny. Zróżnicowana faktura znakomicie pasuje do naturalnego krajobrazu, daje to możliwość tworzenia wyjątkowych kombinacji ogrodzeń, dopasowanych do wybranego stylu architektonicznego.

Zbudowanie ogrodzenia najlepiej powierzyć firmie, która się na tym zna, co zmniejszy ryzyko popełnienia błędu. Dużym ułatwieniem jest także skorzystanie z oferty firm produkujących kompleksowe systemy ogrodzeń, ponieważ dysponują one w swoim asortymencie zazwyczaj wszystkimi elementami potrzebnymi do postawienia ogrodzenia. W ten sposób otrzymujemy gwarancję, że wszystkie elementy ze sobą współgrają i są kompatybilne.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Greg, 2017-08-07 17:11:37

    Bez projektu i fundamentu ani rusz
    ,

POLECAMY W SERWISACH