• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
16 maj 2013 13:43

Okno w łazience

Nie każde okno dachowe zda egzamin w łazience. Pierwszy i podstawowy warunek – musi być odporne na wilgoć. Dotyczy to zarówno okien drewnianych, jaki i tych wykonanych z PVC

Okno drewniano-poliuretanowe GGU dostępne w wersji manualnej lub elektrycznej z dotykowym panelem sterowania. Świetne parametry izolacyjne uzyskano dzięki zastosowaniu wysokoizolacyjnego materiału w konstrukcji oraz drewna modyfikowanego termicznie. Cena w trakcie ustalania, Velux.

Łazienka na poddaszu z wanną i umywalką
fot. Velux

Okno obrotowe Velux GGU z klapą wentylacyjną z filtrem oraz z szybą bezpieczną laminowaną. Specjalna konstrukcja – rdzeń drewniany pokrywany ciśnieniowo grubą warstwą poliuretanu, w kolorze białym – gwarantuje wyjątkową wytrzymałość. Cena: od ok. 1.243 zł, Velux.

Łazienka z wanną, bidetem i sedesem.
fot. Velux
Kupuj z głową
' title=
Nie ma nic przyjemniejszego niż powitać dzień w łazience wypełnionej słońcem. Kupując okna do takiego pomieszczenia warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Ja zdecydowanie polecam drewno pokrywane ciśnieniowo odpornym na wilgoć poliuretanem. Jest bardzo trwałe, a także łatwe do utrzymania w czystości. Takie okna są w kolorze białym, dlatego świetnie pasują do nowoczesnej armatury sanitarnej. Warto również zwrócić uwagę, czy mają one wydajną wentylację, bo przy kąpieli jest to szczególne ważna cecha. Okno powinno być zamontowane na wysokości ok. 90 cm od podłogi, wtedy zachowamy pełny kontakt z otoczeniem. W łazience z powodzeniem można zamontować okno nawet nad wanną. Ze względów bezpieczeństwa najlepiej, aby miało ono szybę klejoną laminowaną, która w razie stłuczenia pozostanie w ramie. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się okno obrotowe otwierane uchwytem integrowanym z klapą wentylacyjną, umieszczonym w górze skrzydła. Stojąc przy wannie będziemy mogli wygodnie, bez schylania się otwierać je lub wietrzyć wnętrze, a podłużny uchwyt będzie na wyciągnięcie ręki. Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest okno elektryczne, które zaprogramowane, automatyczne przewietrzy łazienkę po kąpieli.
arch. Monika Kupska-Kupis, Velux Polska

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH