Ogrodzenie z kolekcji Softline to połączenie pełnych, drewnianych elementów z elementami ażurowymi. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie prywatności na posesji, ale też efektownie się prezentuje. Fot. Menx Holtz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Ogrodzenie z kolekcji Softline to połączenie pełnych, drewnianych elementów z elementami ażurowymi. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie prywatności na posesji, ale też efektownie się prezentuje. Fot. Menx Holtz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
21 lis 2014 15:05

Otoczenie domu: ogrodzenia i bramy

Ogrodzenie stanowi ważny element każdej posesji. Musi być zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Zobaczcie jakie rozwiązania proponują producenci.

Największa popularnością od lat cieszą się ogrodzenia drewniane i stalowe. W ofercie producentów nie brakuje jednak także innych, ciekawych rozwiązań, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Są wśród nich między innym ogrodzenia betonowe czy aluminiowe. Wybór dostępnych na rynku produktów jest naprawdę spory. Najważniejsze jednak, aby zdecydować się na zakup ogrodzenia, który spełni zarówno nasze oczekiwania pod względem estetyki oraz te bardziej praktyczne - ochroni nasz dom i posesję przed wzrokiem chociażby wścibskich sąsiadów.

Kształt oraz kolorystykę ogrodzenia powinniśmy dobrać tak, aby wraz z elewacją domu tworzyły piękną, spójną całość. Nie powinniśmy mieć z tym większych problemów - na rynku dostępne w są produkt o różnych formach i w szerokiej palecie barw.

Ogrodzenia wykonane z aluminium doskonale prezentują się w towarzystwie nowoczesnych, geometrycznych brył budynków. Drewniane dobrze sprawdzą się w otoczeniu domu zaprojektowanego w każdym stylu. Bez względu na to, jaki materiał wybierzmy pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji bram i ogrodzeń, tak aby pięknie prezentowały się przez długie lata.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Romek, 2016-07-15 09:43:05

  jestem na kupnie napędu do bramy skrzydłowej. Zastanawiam sie właśnie nad BFT. Słyszałem że sa bezawaryjne i proste w obsłudze. To prawda?
 • koala, 2016-05-12 13:19:01

  Tak samo ważny jak ogrodzenie czy brama wjazdowa jest dobry napęd. Ja mam i do bramy wjazdowej i garażowej napędy BFT.
 • kowalstwokubala, 2015-12-26 19:39:27

  Witam drewno i metal czy aluminium nie jednakowo wygląda po 10 latach użytkowania. Myślę że dobrą alternatywą dla drewna będzie deska tarasowa kompozytowa WPC elewacyjna z posypką ceramiczną lub struktura drewna łączona z nierdzewną stalą lu proszkowo malowaną stalą ocynkowaną.

POLECAMY W SERWISACH