Fot. Progress

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Fot. Progress
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
17 maj 2016 10:02

Piękny ogród: wybierz ekologiczne gabiony

Jeśli szukamy rozwiązania do ogrodu, które będzie idealną dekoracją, dopasowaną do osobistych preferencji, a przy tym zależy nam na rozwiązaniu ekologicznym - gabiony są dla nas.

Urządzanie ogrodu bywa niełatwe, a dobór poszczególnych elementów jest wyzwaniem nawet dla profesjonalisty. Co zrobić, jeśli w prosty, a zarazem modny sposób chcemy zaaranżować swoją przydomową przestrzeń? miniGABIONY są rozwiązaniem, dzięki któremu możemy zostać, we własnym zakresie, fachowym projektantem.

Składają się z dwóch elementów – metalowych koszy oraz wypełnienia, które możemy dopasować do naszych potrzeb.  Gabiony występują w różnych wielkościach, co pozwala na zbudowanie z nich wielu elementów małej architektury, m.in.: fontanny, zabudowy na kosze, schodów, murków czy mebli ogrodowych.

Mów mi Architekt

Z miniGABIONÓW stworzymy w prosty sposób ławkę, stolik czy grill, na którym przyrządzimy pyszną kolację dla znajomych. Zaimponujemy im wtedy nie tylko talentem kulinarnym, ale i wystrojem naszego ogrodu, a na pytanie o architekta, dumnie będziemy mogli wskazać swoją osobę. Unikalne kształty pozwolą nam na zagospodarowanie ogrodzenia na kosze czy rabatki, a wszystko przy zachowaniu spójnego wyglądu tarasu.

Smukły kształt miniGABIONÓW idealnie sprawdzi się także na niewielkich tarasach - do ogrodzenia kwiatów czy zbudowania siedziska, aby móc spędzać na nim słoneczne popołudnia z książką w ręku. Jeżeli w ogrodzie wypoczywamy nie tylko my, ale i nasi czworonożni przyjaciele, system miniGABIONÓW ocali nasze grządki z truskawkami, szczypiorkiem czy sałatą od śladów łap, a my spokojnie będziemy mogli zajadać się świeżymi owocami i warzywami w altance. miniGABIONY są też świetną i prostą dekoracją, a stworzone z nich podstawki na kwiaty czy fontanny zdecydowanie olśnią swoim niebanalnym wyglądem sąsiadów i gości.

Wybory, wybory, wybory

Kiedy już podejmiemy decyzję, co zbudujemy na działce - przed nami pojawia się wachlarz kształtów, wielkości i kruszyw, które możemy znaleźć w katalogu firmy Progress. W przypadku koszy decydujemy o dwóch czynnikach: gramaturze i strukturze. Dostępne są formy sześcianu i prostopadłościanu, których waga wynosi 17 lub 34 kg, w zależności od rozmiaru. Po doborze konstrukcji przed nami pojawia się kolejny wybór - kamień czy szkło.

Wypełnienie koszy wygląda bardzo naturalnie i pasuje do dowolnej przestrzeni, ale każde z kruszyw ma swoje mocne punkty. Halstone idealnie nadaje się do terenów podmokłych i o niskich temperaturach, ponieważ filtruje i oczyszcza wodę z mikroorganizmów oraz bakterii. Szkło turkusowe podkreśla natomiast promienie słoneczne, które odbijają się od jego powierzchni. Nadaje się również do podświetleń LED, które tworzą spektakularne efekty nocą. Dzięki łatwej konserwacji doskonale odnajduje się także w różnych warunkach atmosferycznych. J

eżeli nadal nie potrafimy zdecydować się na jedną formę, minigabiony są tak skonstruowane, abyśmy mogli łączyć je dowolnie, niezależnie od właściwości, a ich lekka waga pozwala na przenoszenie i ustawianie koszy bez dodatkowej pomocy.

miniGABIONY wprowadzają do naszej przestrzeni harmonię i spójność z najnowszymi trendami aranżacji przestrzeni. Dzięki nim swobodnie zaprojektujemy swój ogród, bez potrzeby zatrudniania architekta.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Inca, 2016-05-23 14:23:52

    Gabiony są super!

POLECAMY W SERWISACH