Velux Integra GGU to inteligentne okno solarne sterowane elektrycznie. Fot. Velux

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Velux Integra GGU to inteligentne okno solarne sterowane elektrycznie. Fot. Velux
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
20 paź 2017 09:19

Smart dom - inteligentne okna

Wszechobecna smartyzacja nie ominęła również okien i towarzyszących im akcesoriów. Sterowane pilotem, zamykające się samodzielnie w czasie burzy, a nawet zastępujące tablet czy komputer – inteligentne okna mają wiele do zaoferowania.

Wśród wielu inteligentnych rozwiązań zastosowanych w nowoczesnych oknach znajdziemy systemy  które pozwalają na otwieranie i zamykanie okna oraz sterowanie dodatkami za pomocą pilota; czujnik deszczu ZRD uruchamiający funkcję zamykania skrzydła podczas opadów, rolety z napędem elektrycznym czy okno z modułem fotowoltaicznym i akumulatorem umożliwiających sterowanie osłoną przeciwsłoneczną zamontowaną między szybami okna bez zewnętrznego zasilania.

Ale jednym z najbardziej zaskakujących ostatnio rozwiązań jest okno, którego można używać zamiast tabletu. Koncepcja SmartWindow by Drutex to inteligentne okno, które poza swoimi standardowymi funkcjami oferuje możliwość oglądania telewizji, korzystania z Internetu i pracy na panelu bezdotykowym. Matrycę LCD zamknięto w szybie zespolonej, która chroni wyświetlacz przed wpływem czynników zewnętrznych. Rozwiązanie zostało oparte o energooszczędny procesor w architekturze ARM, zawiera również interfejsy do komunikacji bezprzewodowej opartej o najnowsze standardy takie jak WIFI (802.11n), Bluetooth (4.1) oraz Bluetooth Low Energy. Do okna można podłączyć pendrive lub dysk przenośny, a nawet klawiaturę i myszkę.

Czytaj więcej o domu inteligentnym

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH