Fot. Yale

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Fot. Yale
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
24 lis 2016 12:46

Zabezpiecz ogród przed zimą i... złodziejem

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy do garażu i ogrodowej komórki chowamy nieużywane już sprzęty sportowe, meble i narzędzia ogrodowe. Chronimy je w ten sposób przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, ale również kradzieżą.

Na celowniku złodziei znajdują się też rzadziej odwiedzane ogródki działkowe. Jak zadbać o ich bezpieczeństwo w tym trudnym okresie?

Myśląc o ochronie naszego dobytku, warto wybierać jedynie pewne rozwiązania, które sprawdzają się w każdych warunkach, niezależnie od sezonu. Co w tej kwestii oferują producenci i na jakie parametry powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Niestraszna im pogoda

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań zabezpieczających skutecznie chroniących zawartość przydomowych schowków i komórek są kłódki. Nie każda jest jednak w stanie zapewnić odpowiednią ochronę tego typu miejsc. Bardzo niskie lub wysokie temperatury, wilgotność czy duże ilości pyłu i brudu to jednak tylko niektóre z czynniki, którym muszą przeciwstawić się kłódki montowane na zewnątrz. Aby uniknąć wymiany kłódki na nową po każdym sezonie warto zainwestować w niezawodne i specjalistyczne rozwiązania.

Na rynku dostępne są produkty stworzone właśnie z myślą o miejscach szczególnie narażonych na działanie szkodliwych czynników – tak jak kłódki z serii SWP marki ABLOY. Różnią się one od tradycyjnych kłódek między innymi wewnętrznym mechanizmem. Kołki i sprężyny zastąpiły dyski – dzięki czemu produkty nie posiadają elementów mogących powodować zacięcie. Co szczególnie warte podkreślenia - kłódki charakteryzuje także wyjątkowo szczelna konstrukcja, odporna na wnikanie pyłu oraz oddziaływanie wody – mówi Tomasz Żabicki, ekspert marki ABLOY, oferującej nowoczesne zabezpieczenia.

Nie sprosta im złodziej

Odporność na wpływ warunków atmosferycznych to nie jedyne kryterium, którym powinno charakteryzować się wysokiej jakości zabezpieczenie ogrodowego schowka. Jego zawartość stanowi atrakcyjny cel dla złodziei, dlatego ważne jest zapewnienie jego maksymalnej ochrony.

Aby skutecznie utrudnić czy wręcz uniemożliwić dokonanie kradzieży wybierajmy kłódki do zastosowań zewnętrznych oraz modele o pogrubionym, chromowanym korpusie i wzmocnionym pałąku – najlepiej wykonanym ze stali borowej. Materiały te zapewniają skuteczną ochronę przed wierceniem, piłowaniem i cięciem – przekonuje Marlena Bogus, ekspertka marki Yale, lidera branży zabezpieczeń domowych.

Zaskakujące może się wydawać, że zwiększona ilość zabezpieczeń działa niekiedy na naszą niekorzyść. Dajemy bowiem sygnał złodziejowi, że w schowku znajdują się wartościowe przedmioty. Pamiętajmy też, że przed kradzieżą ustrzec nas mogą najprostsze środki ostrożności – na klucz zamykajmy altankę i wejście do ogrodu. Utrzymujmy też dobre stosunki z sąsiadami, którzy w razie wystąpienia sytuacji zagrożenia będą w stanie odpowiednio zareagować.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Jacek, 2016-12-24 12:03:28

    To są szczególnie ważne kwestie w przypadku działek, na których raczej nie przebywamy w okresie jesienno-zimowym i on są często narażone na działania rabusiów. Nie należy tam przechowywać np. wartościowych narzędzi. Ale ogólnie warto chociaż stworzyć wrażenie, że zabezpieczenia są w miarę solidne. Nawet porządna siatka ogrodzeniowa, do tego napinacze siatki i już mamy takie poczucie, że jest w miarę ok. Poza tym można też zastosować jakąś maskownicę na siatkę, by ogrodzenie wyglądało jeszcze solidniej. A mocne kłódki - owszem, ale dla większości złodziei nawet te najdroższe nie są poważną przeszkodą.

POLECAMY W SERWISACH