Aranżacja balkonu w mieście: piękne pelargonie. Fot. Pelargonium for Europe

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Aranżacja balkonu w mieście: piękne pelargonie. Fot. Pelargonium for Europe
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
05 kwi 2018 09:33

Aranżacja balkonu: pelargonie w mieście

Pelargonie dzięki licznym kolorom, odmianom kwiatów i liści przekształcają miejskie balkony, tarasy i dziedzińce w oazy spokoju i relaksu a ich odporność na ciepło i łatwość w utrzymaniu sprawia, że idealnie wpisują się w miejski krajobraz oraz styl życia.

Jak niewymagające, południowoafrykańskie rośliny przekształcają miasta w miejsca, w których chcemy żyć? Pelargonie zostały niegdyś okrzyknięte królowymi balkonów i od lat niezmiennie nie oddają tego tytułu. Kiedy myślimy o bujnie ukwieconych balkonach, natychmiast mamy przed oczami pelargonie. 

Zielony, kwitnący taras, wysoko ponad dachami, to idealne miejsce aby cieszyć się latem. Dla wszystkich, którzy pragną zrelaksować się wśród kolorowych kwiatów, bez konieczności poświęcania im czasu, pelargonie są idealnym wyborem. 

To bezsprzecznie numer 1 wśród roślin rabatowych i balkonowych. Są łatwe w pielęgnacji, obficie kwitną i występują w wielu różnych kolorach i wariantach siły wzrostu. Na tle monochromatycznego miasta pelargonie w żywych odcieniach pomarańczy, czerwieni i moreli posadzone w dużych, żółtych, metalowych doniczkach gwarantują fantastyczny efekt. Pelargonie z dużą ilością pięknych kwiatów przyciągają promienie słońca i jeszcze intensywniej je odbijają.

Łatwe w pielęgnacji

Pochodzące z Południowej Afryki pelargonie uwielbiają nasłonecznione balkony od strony południowej. Mimo, że tolerują również półcień, zasada jest taka: im więcej słońca, tym obficiej kwitną. Nawet występujące letnie fale upałów nie stanowią dla nich problemu. W ekstremalnych temperaturach należy pamiętać o nieprzesuszaniu ziemi i regularnym nawadnianiu.

Zobacz także: Nowoczesne okna na lata: jak je wybrać?

Z pomocą mogą przyjść samonawadniające się doniczki. Szerokie spektrum wytrzymałości na warunki atmosferyczne sprawia, że pelargonia świetnie sprawdza się w znanym z niskiej wilgotności klimacie miasta. Wilgotność latem jest tu o około 8% niższa niż na wsi. Kolejna zaleta dla mieszkańców miast wyjeżdżających na weekend: pelargonie magazynują wodę w łodygach i grubych liściach, dlatego są w stanie przetrwać krótkie, suche okresy nawet w naprawdę gorące dni.

Źródło: Pelargonium for Europe

To Cię również zainteresuje: Mały dom: zobacz jak zaprojektowano 80 metrów

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH