• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
04 lut 2014 05:00

Budy dla psów. Cz. I - dobre rozwiązania

Buda, to konstrukcja, która powinna być odpowiednio dostosowana do rasy psa, jego stylu życia i otoczenia, w którym się znajduje.

Pies powinien mieć zapewnione godne i komfortowe warunki życia. Musi mieć swoje miejsce, w którym będzie czuł się bezpiecznie, bez względu na to, czy jest typowym kanapowcem, czy stróżem pilnującym posesji. Poniżej przedstawiamy dobre przykłady bud, które spełnią swoje funkcje.

1. Wysokość powinna być dostosowana do wymiarów psa. Musi mieścić się w niej stojąc, tak by nie dotykać grzbietem do dachu, ale żeby też przestrzeń nie była większa niż 20-30cm.

Fot. Slovenskainzercia
Fot. Slovenskainzercia

2. Koniecznie zastosuj ocieplenie dachu i podłogi. Zimą podłoga nie będzie przemarzać, a latem dach odizoluje od nadmiernego ciepła. Idealnym rozwiązaniem jest dodatkowe ocieplenie wszystkich ścian. 

3. Stosuj wyłącznie nie toksyczne materiały, farby i lakiery. Pies początkowo może podgryzać niektóre elementy konstrukcji.

Fot. z archiwum allegro
Fot. z archiwum allegro

 

4. Wejście powinno być poprzedzone przedsionkiem. Zabezpieczy to zwierzę przed bezpośrednim podmuchem wiatru czy opadami atmosferycznymi. Dodatkowo można wykonać podest, na którym pies leżąc, bez barier będzie mógł obserwować otoczenie. 

Fot. Step-meble
Fot. Step-meble

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH