Inteligentny ogród - automatyczne koszenie i podlewanie. Fot. Gardena

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Autor: Katarzyna Masłowska
13 marz 2017 14:00

Inteligentny ogród: koszenie i podlewanie steruj telefonem

Zdalne koszenie trawnika i nawadnianie ogrodu za pomocą aplikacji – teraz to możliwe. Gardena smart system daje możliwość kontrolowania swojego ogrodu za pomocą telefonu lub przeglądarki internetowej.

Dane na temat wilgotności gleby, temperatury w ogrodzie czy aktualnego nasłonecznienia pomogą jeszcze lepiej zarządzać systemem nawadniania, czy automatycznym koszeniem trawnika. Od teraz każdy amator ogrodu będzie miał dostęp do ogrodu z dowolnego miejsca na ziemi, a używanie systemu pozwoli na dodatkowe oszczędności.

Inteligentny ogród

Gardena smart system to zintegrowany system zarządzania ogrodem, który możemy kontrolować za pomocą telefonu z dowolnego miejsca na ziemi. Inteligentny system wyposażony jest w: sensor Gardena, smart sterownik nawadniania, hydrofor elektroniczny, Gardena smart akumulator, robot koszący Gardena SILENO+ oraz router Gardena, który stanowi serce nowego inteligentnego systemu i pozwala na zdalne zarządzanie jego elementami.

System pozwala ogrodnikom na stały dostęp do ich ogrodu za pomocą aplikacji mobilnej lub przeglądarki internetowej w tablecie lub komputerze. To zupełnie nowy sposób na rozkoszowanie się idealnym ogrodem. Dane z urządzeń zapisywane są w chmurze. Sensory Gardena zainstalowane w ogrodzie na bieżąco dostarczają użytkownikom dane dot. wilgotności gleby, temperatury w ogrodzie czy natężenia światła. Stanowią one lokalną stację pogodową w Twoim ogrodzie. Dane dostarczone przez sensory pozwalają jeszcze lepiej zaplanować koszenie trawnika, czy dostosować nawadnianie ogrodu do zbliżającego się deszczu.

Aplikacja mobilna jest dostępna bezpłatnie dla użytkowników iOS i Android i jest stale aktualizowana o nowe funkcje. Dodatkowo można sterować ogrodem za pomocą przeglądarki internetowej na każdym urządzeniu podłączonym do internetu.

Gardena smart system to jedyne takie rozwiązanie na rynku i kolejny dowód na to, że Gardena wyznacza trendy w nowoczesnym ogrodnictwie. To nowy sposób na korzystanie i zarządzanie ogrodem. Dzięki temu narzędziu pozostajemy w stałym kontakcie ze swoim ogrodem niezależnie od tego gdzie się znajdujemy. Gardena smart sensor stale będzie nas informował o tym, jakie rośliny potrzebują w danym momencie nawodnienia lub wyłączy system, gdy rośliny będą dostatecznie nawodnione. Już nigdy nie będziemy musieli się martwić o kondycje naszych roślin i trawnika – mówi Jarosław Soboń, ekspert marki Gardena.

System uzupełniony został o Gardena smart akumulatory. Stanowią one część systemu, a dzięki aplikacji możemy na bieżąco uzyskiwać informacje o ich stanie naładowania i pozostałym czasie pracy. Dodatkowo aplikacja sama poinformuje użytkownika, że zakończono ładowanie akumulatorów lub o zbyt niskim poziomie ich naładowania. Akumulatory smart są uniwersalne i pasują do wszystkich urządzeń akumulatorowych Gardena.

Oszczędność w ogrodzie

Najnowsza wersja aplikacji Gardena smart system oferuje wiele nowych funkcji i pozwala na oszczędność wody zużywanej do nawadniania ogrodu. Woda jest cennym zasobem i powinna być użytkowana rozsądnie. W ogrodzie jest niezbędna, jednak rośliny nie lubią, gdy jest jej za wiele. Coraz częściej do nawadniania ogrodu używana jest woda deszczowa lub czerpana ze studni. Pozwala to zaoszczędzić cenną wodę pitną przeznaczaną do nawadniania roślin. T

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH