Cichy odkurzacz ogrodowy to doskonały sposób na szybkie usunięcie liści liści z trawnika i rabatek, także tych wyłożonych korą lub żwirem. Dobrze sprawdzi się także w oczyszczaniu nawierzchni z trawy, która pozostała po koszeniu. Fot. Ramirent.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Cichy odkurzacz ogrodowy to doskonały sposób na szybkie usunięcie liści liści z trawnika i rabatek, także tych wyłożonych korą lub żwirem. Dobrze sprawdzi się także w oczyszczaniu nawierzchni z trawy, która pozostała po koszeniu. Fot. Ramirent.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
07 paź 2014 11:58

Jesień w ogrodzie: czas na sezonowe porządki

Coraz chłodniejsze i coraz krótsze dni oznaczają jedno: przyszła jesień. Czas prac porządkowych w ogrodzie oraz przygotowań przed zimą należy dobrze zaplanować.

Podczas jesiennych porządków powinniśmy zadbać o każdy element naszego ogrodu. Meble ogrodowe, trawnik, każda roślina wymaga indywidualnego traktowania i przygotowania na zimowy okres oraz nadejście niskich temperatur. 

Trawnik

Ostatnie koszenie trawnika przed zimowym sezonem powinno odbyć się pod koniec października. Przed zimą należy sprzątnąć wszystkie liście, pozostawione na trawie przez zimę mogą spowodować jego zniszczenie. W uprzątnięciu liści mogą pomóc nam specjalne grabie do liści lub odkurzacz ogrodowy, który przyda się zwłaszcza w większych ogrodach.

Rabatki

Jesienią powinniśmy zadbać o porządki na rabatach. Należy odciąć wszystkie suche, zniszczone gałęzie. Z rabatek należy wygrabić wszystkie liście. Jesień to także czas na sadzenie wybranych roślin cebulowych. Posadzone we wrześniu i październiku cebulki tulipanów, hiacyntów czy krokusów zakwitną wczesną wiosną.

Właściwa ochrona przed zimnem 

Niektóre rośliny w naszych ogrodach wymagają szczególnej ochrony przed mrozami. Pamiętajmy także o właściwym zabezpieczeniu młodych roślin, które są bardzo wrażliwe na niskie temperatury. Każdą roślinę powinniśmy traktować indywidualnie, niektóre gatunki wymagają jedynie osłonięcia nawierzchni np. korą, inne potrzebują okrycia części nadziemnej. 

Kwiaty doniczkowe

Rośliny wieloletnie przechodzące okres spoczynku w zależności od gatunku możemy przechowywać w ciemnych miejscach takich  piwnicy czy garażu. Rośliny jednosezonowe należy usunąć z doniczek i pojemników. Opakowania należy dokładnie wymyć, osuszyć i złożyć w jednym miejscu. Zanim się obejrzymy przyjdzie wiosna i znów będą nam pomocne!

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH