Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Donice nie tylko na kaktusy z kolekcji Vlek zaprojektowane dla marki Vondom. Można kupić kolorowe lub białe.

Donice nie tylko na kaktusy z kolekcji Vlek zaprojektowane dla marki Vondom. Można kupić kolorowe lub białe.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 04 lip 2014 13:56 (aktualizacja: 07 lip 2014 10:01)

Karim Rashid projektuje ogrody

Karim Rashid, światowej sławy projektant sztuki użytkowej w swym bogatym protfolio posiada także meble i akcesoria dedykowane na zewnątrz. Zobaczcie niesamotiwe, a przy tym bardzo kobiece projekty współczesnego króla designu wykonane dla marek Talenti i Vondom.

Karim Rashid to projektant form przemysłowych oraz architekt wnętrz. Urodził się w Kairze, a wychował w Kanadzie. Pochodzi z wielokulturowej rodziny: ojciec jest rodowitym Egipcjaninem, matka – angielką. Takie tez są jego projekty, które obejmują towary luksusowe, meble, oświetlenie, powierzchnie użytkowe, tożsamość marki i opakowania. Zaprojektował zarówno pojemnik na odpady Garbo, krzesło Oh marki Umbra, sklep Giorgio Armaniego, właz do kanalizacji w Nowym Jorku, jak i butelkę perfum Kenzo. Magazyn Time określił go jako "najbardziej znanego projektanta przemysłowego w obu Amerykach".


Prace Karima Rashida wystawiane są na 20 stałych ekspozycjach. Pokazywane w galeriach sztuki na całym świecie, włączając w to the MoMA, Centre Pompidou czy SFMOMA. Jest on doktorem honoris causa w Ontario College of Art & Design oraz Corcoran College of Art & Design. Często też wykłada na uniwersytetach oraz bierze udział w konferencjach, mówiąc o znaczeniu projektowania w życiu codziennym. W 2012 roku współpracował z duńską marką BoConcept przy tworzeniu kolekcji Ottawa, która wygrała Red Dot Design Award.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA