Donice nie tylko na kaktusy z kolekcji Vlek zaprojektowane dla marki Vondom. Można kupić kolorowe lub białe.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Donice nie tylko na kaktusy z kolekcji Vlek zaprojektowane dla marki Vondom. Można kupić kolorowe lub białe.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
04 lip 2014 13:56

Karim Rashid projektuje ogrody

Karim Rashid, światowej sławy projektant sztuki użytkowej w swym bogatym protfolio posiada także meble i akcesoria dedykowane na zewnątrz. Zobaczcie niesamotiwe, a przy tym bardzo kobiece projekty współczesnego króla designu wykonane dla marek Talenti i Vondom.

Karim Rashid to projektant form przemysłowych oraz architekt wnętrz. Urodził się w Kairze, a wychował w Kanadzie. Pochodzi z wielokulturowej rodziny: ojciec jest rodowitym Egipcjaninem, matka – angielką. Takie tez są jego projekty, które obejmują towary luksusowe, meble, oświetlenie, powierzchnie użytkowe, tożsamość marki i opakowania. Zaprojektował zarówno pojemnik na odpady Garbo, krzesło Oh marki Umbra, sklep Giorgio Armaniego, właz do kanalizacji w Nowym Jorku, jak i butelkę perfum Kenzo. Magazyn Time określił go jako "najbardziej znanego projektanta przemysłowego w obu Amerykach".


Prace Karima Rashida wystawiane są na 20 stałych ekspozycjach. Pokazywane w galeriach sztuki na całym świecie, włączając w to the MoMA, Centre Pompidou czy SFMOMA. Jest on doktorem honoris causa w Ontario College of Art & Design oraz Corcoran College of Art & Design. Często też wykłada na uniwersytetach oraz bierze udział w konferencjach, mówiąc o znaczeniu projektowania w życiu codziennym. W 2012 roku współpracował z duńską marką BoConcept przy tworzeniu kolekcji Ottawa, która wygrała Red Dot Design Award.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH