Zobacz galerię [9 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
23 lut 2016 09:51

Kolorowe osłonki na storczyki. Zobacz inspiracje

Storczyki - orchidee uprawiono już w czasach starożytnych. Fascynowały, inspirowały i zachwycały swoją barwą i kształtem. Były bohaterami legend i opowieści.

Dziś, niemal w każdym domu możemy znaleźć orchideę. Często obdarowujemy nią najbliższych z okazji ich święta. Storczyki spotkamy na stołach, parapetach okien lub komodach. Ozdabiają wnętrza salonów, sypialni, a nawet kuchni stwarzając przyjazną atmosferę sprzyjającą pracy i odpoczynkowi.

Białe, fioletowe, różowe, żółte – wszystkie prezentują się wspaniale, ożywiając wnętrza naszych mieszkań. Storczyki wymagają nie tylko odpowiedniej pielęgnacji i oświetlenia, ale także właściwej oprawy.

Doskonałym sposobem na podkreślenie uroku tych niezwykłych kwiatów jest ułożenie ich w kolorowych osłonkach. Matowe lub przeźroczyste, o zróżnicowanych formach znakomicie wydobywają naturalne piękno umieszczonych w nich storczyków. Osłonki o barwie podobnej do barwy kwiatu stworzą idealną kompozycję kolorystyczną. Kontrastujące połączenie na przykład bieli oprawy z różem płatków sprawi, iż storczyk stanie się wyróżniającym z otoczenia elementem aranżacji. Natomiast osłonki zielone, których kolorystyka nawiązuje do barwy łodygi i liści będą doskonałą propozycją dla storczyków o każdym wybarwieniu.

Aby kwiaty te rosły prosto przywiązujemy do pędów specjalne podpórki na przykład bambusowe patyczki. Jeśli jednak zależy nam uatrakcyjnieniu całej kompozycji, a więc pary: storczyka i osłonki, warto dodać do niej kolejny element – dekoracyjną podpórkę o finezyjnym kształcie i odpowiednio dobranej barwie na przykład fioletowej, zielonej, żółtej bądź uniwersalnej - transparentnej.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH