Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kosiarka automatyczna Bosch Indego spełnia marzenie o pięknym trawniku. Sam proces koszenia przebiega automatycznie i nie wymaga udziału lub nadzoru właściciela ogrodu. Fot. Bosch.

Kosiarka automatyczna Bosch Indego spełnia marzenie o pięknym trawniku. Sam proces koszenia przebiega automatycznie i nie wymaga udziału lub nadzoru właściciela ogrodu. Fot. Bosch.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 25 maj 2015 12:25 (aktualizacja: 29 maj 2015 09:05)

Kosiarka - 10 modeli, które koniecznie musisz zobaczyć

Piękny trawnik dookoła naszego domu staje się jego wizytówką. Właściwie pielęgnowany i regularnie koszony będzie cieszył nasze oko przez cały rok. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę wybierając kosiarkę do ogrodu.

Przed zakupem sprzętu do koszenia trawy, należy przemyśleć kilka kwestii i zastanowić się, jaka kosiarka będzie najbardziej odpowiednia do naszego ogrodu. Na pewno powinna być ona dostosowana do wielkości ogrodu. Zwróćmy również uwagę na szerokość roboczą urządzenia i przeanalizujmy czy jest wystarczająca w stosunku do powierzchni naszego trawnika. Pamiętajmy, że tylko regularne koszenie trawnika zapewni mu piękny wygląd, 

W niewielkich ogrodach dobrze sprawdzą się małe, manualne kosiarki, które umożliwiają wygodne manewrowanie i omijanie przeszkód. W miejscach trudno dostępnych, dookoła drzew, krzewów, rabatek czy elewacji budynków dobrze sprawdzi się z kolei podkaszarka. 

Kosiarki możemy podzielić na dwie grupy: spalinowe i elektryczne. Te pierwsze zazwyczaj posiadają funkcje rozdrabniania trawy na mniejsze części, które szybko się rozkładają i zamieniają w przydatny nawóz. Na rynku dostępne są również kosiarki wyposażone w kosz, w którym zbiera się skoszona trawa.

Do dużych ogrodów możemy zastosować traktory koszące, mogą one bowiem skosić sporą powierzchnię w dość krótkim czasie. Większość traktorów możemy wyposażyć w dodatkowy sprzęt: akcesoria do odśnieżania czy przyczepę, dzięki czemu stają się one wielofunkcjynymi maszynami, z których możemy korzystać przez cały czas.

Coraz częściej spotykamy też nowoczesne roboty koszące, które koszą trawnik bez naszej ingerencji. Roboty dobrze radzą sobie z każdym uksztaltowaniem powierzchni, mogą pracować w różnych warunkach pogodowych.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA