Koszenie trawnika przy użyciu robota koszącego Honda Miimo. Fot. Honda

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Koszenie trawnika przy użyciu robota koszącego Honda Miimo. Fot. Honda
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
10 maj 2018 12:12

Koszenie trawnika - wykorzystaj możliwości robota koszącego

Z każdego ogrodu i trawnika, tego dopiero zakładanego oraz już istniejącego, można stworzyć inteligentny ogród, w którym koszenie trawy zostanie całkowicie powierzone robotowi koszącemu.

Użycie robota to najbardziej nowoczesny sposób pielęgnacji trawy, który oferuje właścicielowi ogrodu wolność - wolny czas dla rodziny i przyjaciół, swobodę przybywania w ogrodzie, spokojny urlop, a dzieciom stwarza bezpieczne warunki do zabawy.

Robot potrzebuje do pracy warunków do swobodnego poruszania się po wyznaczonym dla siebie terenie, a zapewnia to prawidłowa instalacja przewodu granicznego i stacji dokującej oraz zastosowanie kilku elementów planowania przestrzeni. Instalację można modyfikować i dostosowywać do istniejących warunków, ale warto poznać filozofię koszenia robota i od razu wdrożyć podstawowe zasady układania przewodu granicznego.

Zrozumieć filozofię robota koszącego

Inteligentny robot koszący działa samodzielnie dzięki zaawansowanemu technicznie systemowi przesyłu sygnałów pomiędzy minikomputerem i czujnikami znajdującymi się w robocie a przewodem granicznym zainstalowanym w ogrodzie. Przewód graniczny powinien określać teren przeznaczony do koszenia czyli obszar, w ramach którego robot koszący może swobodnie się poruszać - robot zatrzymuje się po przekroczeniu tej granicy.

Zobacz także: Piękna willa w nowoczesnym wydaniu. Zobacz projekt i wnętrza

Przewód graniczny powinien być optymalnie napięty na całej długości i powinien otaczać nie tylko obszar do koszenia, ale także każdy element ogrodowej aranżacji jak drzewo i rabata kwiatowa czy elementy małej architektury typu altana, itp. znajdujące się na obszarze trawnika. Przewód i stację dokującą oczywiście można przenosić, jeśli chcemy zmienić kształt trawnika czy zmodyfikować podział na strefy, ale to wymaga czasu i nieco pracy. Dlatego łatwiej jest od razu wdrożyć pewne zasady przygotowania trawnika i całego terenu dla robota koszącego, by zapewnić mu swobodę działania, a sobie – spokój i przyjemność z relaksu na pięknej trawie. – wyjaśnia Robert Drzewek, Manager Produktu Honda Miimo z Aries Power Equipment – Generalnego Dystrybutora maszyn i urządzeń Honda w Polsce.

Przygotowanie podłoża

Trawnik, a zatem przede wszystkim podłoże, powinno być dobrze wyrównane i ustabilizowane. Taki efekt uzyskuje się za pomocą wałowania – jednego z etapów procesu zakładania trawnika. Chodzi o to, by trawa rosła na stabilnym podłożu, co w konsekwencji zapewni idealnie równe cięcie.

To Cię również zainteresuje: Przestronny dom parterowy z pięknym tarasem - zobacz projekt!

Dodatkową praktyczną zaletą Honda Miimo jest również odstraszanie nornic żerujących w glebie, i których podziemne korytarze tworzą wypukłą mapę wzorów na trawniku.

 Aranżacja ogrodu i trawnika

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH