Dekoracyjne osłonki i doniczki na kwiaty. Fot. Galicja dla Twojego Domu

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Dekoracyjne osłonki i doniczki na kwiaty. Fot. Galicja dla Twojego Domu
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
26 cze 2017 12:05

Kwiaty w ogrodzie - dekoracyjne osłonki i doniczki

Rośliny są niezbędnym elementem ozdobnym każdego domowego wnętrza, tarasu i balkonu. To one wprowadzają niepowtarzalną, ciepłą atmosferę, ożywiają miejsca w których się znajdują i wspaniale oddziaływają na nastrój mieszkańców.

Sprzyjają odpoczynkowi i po prostu pięknie wyglądają. Umieszczone w odpowiednio dobranych doniczkach i osłonkach podkreślają wyjątkowy charakter pomieszczeń i balkonów

Wiszące i stojące

Doniczki wiszące są atrakcyjnym rozwiązaniem do ozdobienia każdego tarasu. Zawieszone w pobliżu okna świetnie eksponują znajdujące się w nich rośliny. Wykonana z tworzywa sztucznego doniczka  z delikatnym motywem plecionki w kolorze beżowym lub ciemnego brązu doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu. Lekka i łatwa w utrzymaniu w czystości wyposażona została w praktyczne i bezpieczne uchwyty do zawieszania. Modelem wiszącym, który nadaje się również do postawienia, są doniczki balkonowe o wzorze rattanu. Zielone idealnie komponują się z kolorystyką roślin i ożywiają balkonową przestrzeń, natomiast karmelowe, grafitowe i kremowe stanowią dla umieszczonych w niej kwiatów wspaniałe tło. Obok modeli wiszących w domu nie może zabraknąć dekoracyjnych doniczek stojących.

Ponadczasowa ceramika

Osłonki wykonane z ceramiki obdarzają miejsca, w których się znajdują nutą tajemniczości i wyjątkowym ciepłem. Ten naturalny materiał od wieków cieszy się ogromną popularnością. Modele w atrakcyjnych barwach: turkusowej, białej i brązowej charakteryzują wspaniałe, nawiązujące do czasów starożytnych dekoracyjne rzeźbienia, na przykład w formie interesujących motywów florystycznych. Poza swoimi walorami estetycznymi modele ceramiczne są też bardzo praktyczne – dostępne w dwóch rozmiarach, wyposażone w wyjmowane zatyczki w dnie stanowią solidną ochronę dla roślin. Osłonki odporne na działanie warunków atmosferycznych mogą również znajdować się na zewnątrz. Dzięki właściwie dobranym doniczkom i osłonkom rośliny nabiorą niepowtarzalnego uroku. Akcesoria te podkreślą ich walory estetyczne. Wykonane z różnych materiałów, o harmonijnych kształtach i ciekawych motywach wzorniczych doskonale ozdobią nie tylko poszczególne pomieszczenia, ale i przydomową przestrzeń.

Źródło: Galicja dla Twojego Domu

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH