Drzwi stalowe Thermo 65 będą wizytówka posesji. Fot. Hörman

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Drzwi stalowe Thermo 65 będą wizytówka posesji. Fot. Hörman
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja magazynu Dobrze Mieszkaj
30 cze 2017 08:02

Lato w ogrodzie: zadbaj o otoczenie domu

Letnie popołudnia i weekendy wspaniale jest spędzić wokół domu, a jego wnętrza otworzyć na coraz piękniejsze krajobrazy. Wiele z nich zawdzięczamy naturze, inne możemy stworzyć sami, z pomocą odpowiednich materiałów, mebli i akcesoriów.

Zarówno okazały przydomowy taras, jak i niewielki balkon w bloku ożywimy dzięki obecności roślin. W tej roli świetnie sprawdzą się wszelkie kwiaty, jak choćby popularne pelargonie czy tulipany, ale także efektownie pnące się winorośle, a nawet zioła! Większość popularnych odmian, w tym bazylię, kolendrę czy koper, z powodzeniem można hodować na balkonie. Praktycznym rozwiązaniem będą iglaki, zachowujące swój kolor przez cały rok i pięknie prezentujące się w betonowych donicach. Doniczki lub skrzynki, w których rosnąć będą nasze rośliny również mogą być świetnym elementem dekoracyjnym przydomowej przestrzeni. Balkon lub taras zyska zupełnie inny charakter z zależności od tego, czy wybierzemy drewnianą skrzynię, stalowe wiaderko czy ażurowy pojemnik. Doceńmy również poczciwe kwietniki, które zapewnią efekt wielopoziomowej, zielonej ściany.

Przydomowy wypoczynek nie obejdzie się bez komfortowych mebli. W sklepach dostępne są rozmaite rozwiązania, dostosowane do dużych i małych przestrzeni, idealne na przestronny taras, loggię lub metrowy balkon; wykonane z drewna, metalu, plastiku, rattanu lub technorattanu. Oprócz tradycyjnych krzeseł, sof i stołów warto pokusić się o fotel-huśtawkę lub (jeżeli mamy gdzie go zawiesić) hamak, które pozwolą nam leniwie bujać się w promieniach słońca. Meble ogrodowe i balkonowe mogą być różnokolorowe, zdecydowanie najpopularniejszymi wariantami są jednak grafitowe odcienie szarości, czerń, biel i kolory drewna. Taką aranżację warto ubarwić np. kolorowymi poduszkami, które świetnie wpiszą się w wiosenny klimat.

Urządzając przydomową przestrzeń pamiętajmy także o nawierzchni. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny element ostatecznego wrażenia wizualnego, jakie będzie robił nasz balkon bądź taras. Wśród popularnych materiałów prym wiodą płytki ceramiczne, kostka brukowa, laminaty, PVC i drewno. Wszystkie dostępne w wielu kształtach i kolorach (a niektóre również w rozmaitych wzorach).

Stworzywszy swoje wymarzone otoczenie domu, nie chcemy się przed nim chować. Dysponując pięknym tarasem, ogrodem czy balkonem warto otworzyć na nie wnętrza swojego domu. Panoramiczne okna pozwolą cieszyć się wiosną zarówno wtedy, gdy relaksujemy się na świeżym powietrzu, jak i wówczas, gdy przebywamy w domu, czytając książkę czy ucinając drzemkę na kanapie. Z kolei drzwi zewnętrzne wyposażone w liczne doświetla sprawią, że nawet w przedsionku zawsze będzie słonecznie.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH