Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Biała konstrukcja doskonale wpisuje się także w nowoczesny charakter ogrodu. Fot. Chelsea garden.

Biała konstrukcja doskonale wpisuje się także w nowoczesny charakter ogrodu. Fot. Chelsea garden.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 15 sty 2015 10:37 (aktualizacja: 19 sty 2015 08:57)

Mała architektura w ogrodzie: pergole, kratki

Ogród powinien być miejscem, w którym możemy odpocząć. Poza pięknymi kwiatami, drzewami i krzewami pomogą nam w tym elementy, które zbudują odpowiedni klimat - dekoracyjne kratki, łuki czy pergole.

Elementy małej architektury urozmaicają ogrodową przestrzeń, dodają jej charakteru. W połączeniu z ciekawymi gatunkami roślin pomogą stworzyć wyjątkową dekorację ogrodu czy tarasu.

Jednym z najczęściej spotykanych elementów w ogrodach są pergole. Konstrukcje złożone z kolumn i desek zazwyczaj stanowi podporę dla pnących roślin. Czasami pergola może stać się efektownym osłonięciem ścieżek spacerowych. Obok niej ciekawie prezentują się siedziska, razem tworząc przyjemne, zacienione miejsce do odpoczynku.

W ogrodach często spotykamy także łuki ogrodowe i kratki, które doskonale prezentują się w towarzystwie pnących się roślin, drobnych róż czy powojnika. Ustawiona niezależnie np. wzdłuż granicy działki porośnięta zielonym pnączem wprowadzi do ogrodowej przestrzeni odrobinę prywatności. Często spotykamy ją także na balkonach czy tarasach. Tutaj doskonale sprawdzą się w połączeniu z drewnianymi donicami. Razem stworzą wspaniale prezentującą się dekorację, która co ważne zajmie stosunkowo niewiele miejsca.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA