Okrągłe formy ścian budynku stanowią główną ozdobę ogrodu. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Okrągłe formy ścian budynku stanowią główną ozdobę ogrodu. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
09 cze 2014 09:10

Ogród na okrągło. Ciekawy pomysł na przestrzeń wokół domu

Niektórzy mogą pracować w swoim ogrodzie na okrągło, inni po prostu mają okrągły ogród. Przedstawiamy działkę przy domu, gdzie okrągłe formy zdominowały nie tylko samą bryłę domu, ale i przestrzeń wokół niej.

Piękny, duży dom położony jest na Warmii. Jego malownicza okolica zachwyca, a krajobraz wokół pobudza wyobraźnię. Nic więc dziwnego, że przybrał on okrągłą formę – dość trudną w realizacji, ale przecież doskonałą. Zaokrąglone są tu nie tylko same ściany domu, ale i schody, cokoły, a przez okrągłe okna śmiało można zajrzeć do środka.

Nietypowa bryła domu stała się inspiracją dla aranżacji ogrodu. Koliste formy pojawiają się tu na każdym kroku, choć ich obecność nie jest nachalna. Wręcz przeciwnie – subtelnie wtapiają się w naturalny krajobraz. Duży, przestronny taras umiejscowiony został tuz za półokrągłą ścianką budynku, a wyłożone kostką brukową ścieżki wyznaczają dodatkowe miejsce wypoczynku na planie koła. Sam wzór kostki także układa się w piękne, stylowe półkola. Okrągłe mebelki o lekkiej ażurowej konstrukcji dopełniają całości.

W aranżacji ogrodu wykorzystano także naturalne walory krajobrazu. Piękno warmińskich lasów podkreślają liczne iglaki obecne na działce. Doskonale korespondują one z bezpośrednim otoczeniem domu, nie wymagając przy tym zbyt dużego zaangażowania właścicieli w pielęgnację ogródka. Wśród licznej zieleni królują jednak czerwone róże, oddając należyty hołd aranżacji.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH