Gardena Classic zraszacz dookolny Samba. Fot. Gardena

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Gardena Classic zraszacz dookolny Samba. Fot. Gardena
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 maj 2017 09:56

Piękny ogród - wypróbuj automatyczny system nawadniania

Ogród to niewątpliwie miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić czas i się zrelaksować. Często kojarzy się z azylem pozwalającym uciec od codziennych problemów. Nadchodzące miesiące zapewnią dużą dawkę słońca i wysokich temperatur naszym roślinom.

W tym okresie ogród potrzebuje więcej nawodnienia, aby dobra kondycja roślin i ich zdrowy wygląd mógł cieszyć właścicieli. Gardena podpowiada jak sprawdzić, by ogród zadbał o siebie sam.

Posiadanie ogrodu to przede wszystkim duża odpowiedzialność wymagająca dobrego zorganizowania czasu pracy przez cały rok, a w szczególności w sezonie letnim, kiedy należy dbać o regularne nawodnienie ogrodu. W swojej ofercie marka Gardena posiada funkcjonalny system, który zapewni maksymalny komfort pracy właścicielom terenów zielonych. W jego skład wchodzi wiele komponentów, które są ze sobą kompatybilne. Takie rozwiązanie może być stosowane do krzewów, bylin, rabat kwiatowych, w szklarniach, na balkonach i różnej wielkości trawników.

Podstawowym elementem są zraszacze, które są dostosowane do każdego rodzaju trawnika. Gardena Classic zraszacz dookolny Samba umożliwia nawadnianie obszarów o maksymalnej powierzchni 250 m². Zasięg zraszania to: od 3 m do 18 m. Zraszacz jest wyposażony w nastawne, precyzyjne dysze, które umożliwiają równomierne rozprowadzanie wody bez powstawania kałuż. Pomocnym przy pielęgnacji ogrodu może być sterownik nawadniania. Za pomocą kilku przycisków możemy szczegółowo zaplanować: kiedy, jak długo i w jakich odstępach czasowych nasza roślinność zostanie zasilona porcjami wody.

Pomocne dla wielu trudnych zadań będzie Gardena sterownik nawadniania MultiControl duo. Może on nawadniać jednocześnie do dwóch niezależnych obszarów ogrodu np. trawnika z tyłu domu i roślin w skrzynkach balkonowych. Dodatkową zaletą jest możliwość oddzielnego zaprogramowania dla każdego wyjścia. Nieodłączną częścią systemu nawadniania powinien być licznik wody. Wykorzystanie go w ogrodzie zapewni pełną kontrolę nad stanem zużycia wody. W dobie wielu problemów środowiskowych takie rozwiązanie w pełni spełnia wszelkie kryteria ekologiczne. Teraz można podlewać rośliny precyzyjnie i zgodnie z zapotrzebowaniem. Licznik wody jest zasilany bateriami i gotowy do podłączenia do przyłącza wody, pistoletu zraszającego, zraszacza lub pompy wodnej. Dzięki innowacyjnemu licznikowi wody będzie można w sposób odpowiedzialny zaplanować nawadnianie, co z pewnością przełoży się pozytywnie na stan portfela.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH