Comfort sekator ogrodowy. Fot. Gardena

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Comfort sekator ogrodowy. Fot. Gardena
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
23 lis 2016 12:37

Prace w ogrodzie: wykonaj ostatnie jesienne cięcia

To ostatni moment w roku kalendarzowym, kiedy możemy wykonać prace pielęgnacyjne w ogrodzie przed nadejściem srogiej zimy. Towarzyszące jej ujemne temperatury i przymrozki mogą zniszczyć naszą roślinność

Aby rośliny mogły bezpiecznie przetrwać zimę i zachwycać pięknem na wiosnę, wystarczy kilka prostych zabiegów. Zanim zabierzemy się do pracy, zastanówmy się, jakie drzewa i krzewy są w naszym ogrodzie. Gardena radzi jak bezpiecznie przyciąć gałęzie przed nadejściem zimy.

Drzewa, krzewy i pozostałe rośliny są pięknym ozdobnikiem ogrodu. Dlatego należy o nie dbać w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie. Krzewy czy gałęzie drzew warto przycinać dwa razy w roku, aby nadać im wyjątkowy kształt. Dobrze ścięte gałęzie i prawidłowo przystrzyżone krzewy nadadzą niepowtarzalny styl ogrodowi.

Nie zapominajmy jednak, że to małe rzeczy są tak naprawdę kluczowe. Wiedza na temat prawidłowego przycinania gałęzi ma duże znaczenie w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych jesienią. Dodatkowo narzędzia, którymi się posługujemy mogą zrobić więcej szkód niż pożytku dlatego musimy zadbać o ich kondycję oraz dobrać je odpowiednio do wykonywanych prac. Z tego względu zanim podejmiemy pierwsze kroki, należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który w znacznym stopniu ułatwi nam pracę i zadba o rośliny.

W zależności od rodzaju roślin, będziemy korzystać z różnych narzędzi. Zadajmy więc sobie pytanie do czego mają nam służyć? Czy chcemy kształtować żywopłot? Przyciąć drzewa i krzewy? Jeśli już znamy odpowiedź, to możemy przejść do wyboru sprzętu.

Utrzymaj pion żywopłotu!

Żywopłot może pełnić funkcję naturalnego ogrodzenia. Oryginalny kształt i precyzyjne cięcie wyróżni nasz ogród na tle sąsiednich terenów. Dlatego warto dbać o niego przez cały rok i regularnie przycinać. Pomogą nam w tym Comfort przekładniowe nożyce do żywopłotu 600 marki Gardena. Umożliwiają wygodne cięcie bez wysiłku w każdej pozycji roboczej.

Opatentowana przekładnia nożyc do żywopłotu pozwala zwiększyć moc cięcia o 46%. Niewielka waga (zaledwie 840 g) sprawia, że nożyce są wyjątkowo poręczne i wygodne w obsłudze. Pokryte powłoką antyadhezyjną ostrza są dodatkowo wyposażone w obcinak do gałęzi. Nożyce do żywopłotu mają długość 60 cm, są łatwe w obsłudze i nie wymagają konserwacji. Dzięki ostrzom ze szlifem prostym nożyce idealnie nadają się do precyzyjnego formowania żywopłotu.

Przytnij dla lepszej witalności!

Przycinanie gałęzi drzew i krzewów należy powtarzać dwa razy w roku, żeby nadać lepszej witalności naszym roślinom. Aby poprawnie wykonać naszą pracę, należy dobrać odpowiedni sprzęt. Sekator Comfort marki Gardena doskonale nadaje się do cięcia gałęzi o średnicy do 20 mm. Krótka głowica pozwala dosięgnąć nawet do wąskich i trudno dostępnych miejsc.

Precyzyjnie oszlifowane ostrza pochylonej głowicy tnącej są pokryte powłoką antyadhezyjną. Wygodne, ergonomiczne rękojeści z miękkimi elementami doskonale leżą w dłoni, zapewniając komfortową pracę. Dwie pozycje rękojeści umożliwiają cięcie mocne lub szybkie. Jeśli gałęzie są zbyt grube, aby sekator mógł sobie z nimi poradzić - wówczas najlepiej zaopatrzyć się w Comfort nożyce do gałęzi 780 B marki Gardena.

Zapewniają one lekkie cięcie gałęzi o maksymalnej średnicy do 42 mm. Nadają się do wyjątkowo precyzyjnego cięcia dzięki zastosowaniu przekładni. Ważną zaletą jest niewielka waga, która zapewnia lekką i łatwą obsługę. Bezpieczeństwo i komfort pracy uzyskujemy dzięki ergonomicznie wyprofilowanemu uchwytowi z elementami miękkimi oraz antypoślizgowymi. Dodatkowo duży, jednostronny odbojnik chroni nadgarstki podczas pracy.

Cięcie gęstych krzewów i drzew może przysparzać więcej problemów. Jednak wykorzystanie nożyc Gardena StartCut 160 BL znacznie to ułatwi. Narzędzie dzięki całkowicie schowanej wewnątrz trzonka lince zwalniania ostrzy narzędzie nie zaplątuje się w gałęzie. Istnieje również możliwość indywidualnego ustawienia kąta cięcia z ziemi, co pozwala na precyzyjne cięcie. Wewnętrzna przekładnia rolkowa gwarantuje większą moc cięcia, zmniejszając jednocześnie potrzebną siłę, dzięki czemu mocne cięcie jest wyjątkowo łatwe.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH