Fot. Shutterstock

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Fot. Shutterstock
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
23 sie 2016 10:47

Przydomowy ogród. Zacznij od dobrego projektu

O tym, czy uda nam się zrealizować marzenia o idealnym domu i przestrzeni wokół niego, w głównej mierze decyduje projekt. Jego przygotowanie to gwarancja efektu estetycznego, ale także poszanowanie kompozycji otoczenia i optymalna funkcjonalność miejsca.

Wybierając materiał na nawierzchnię, najczęściej skupiamy się na typie i rodzaju kostki. Oczywiście stworzenie harmonijnego otoczenia domu polega na dopasowaniu kolorystyki do naszych gustów, ale także – a może nawet przede wszystkim - na specjalistycznej wiedzy.

Wybór nawierzchni

Z pomocą klientom indywidualnym, którzy chcą ułożyć sensowne i estetyczne nawierzchnie wokół domu zawsze może przyjść architekt krajobrazu. Punkty sprzedaży chętnie przekazują kontakt do autoryzowanych projektantów. Renomowani producenci materiałów nawierzchniowych oferują taką usługę bezpłatnie.

Zdecydowana większość klientów skłania się ku kostce szlachetnej. Niewątpliwie jest to kwestia mody, ale także jej praktycznych i estetycznych właściwości. Ich kolorystyka i faktury dostępne w ofercie celnie trafiają w gusta klientów.

Rozmowa z architektem

Już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej można przekazać architektowi podstawowe informacje dotyczące terenu do zagospodarowania, jego charakteru i swoich preferencji. Kolejne spotkanie z projektantem odbywa się już na terenie posesji. Jest wtedy czas na dokładne pomiary terenu, przyjrzenie się otoczeniu.

Możemy też szerzej opowiedzieć, jaki styl i rozwiązania najbardziej nam się podobają. A przede wszystkim określić, jaką funkcję będą pełniły poszczególne części naszego ogrodu. To również szansa na złożenie w rekach profesjonalisty jakiegoś swojego marzenia dotyczącego przyszłego ogrodu.

W efekcie do rąk inwestora trafia projekt, który po uzyskaniu akceptacji otrzymuje dodatkowe szczegółowe parametry niezbędne dla wykonawcy. To ważne, bo starannie przygotowany projekt pozwala uniknąć kłopotów na etapie wykonywania nawierzchni przez brukarzy. Praca projektanta umożliwia stworzenie rozwiązań, które zmieszczą się w założonym budżecie, a jednocześnie będą oryginalne i „szyte na miarę”.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH