Zobacz galerię [3 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
12 lip 2017 08:16

Rośliny w domu. Automatyczna konewka podleje je za ciebie

Wybierając się na urlop można zapomnieć o uschniętych roślinach, jakie zastaniemy w domu po powrocie z wakacji. Dzięki automatycznej konewce rośliny będą miały stały dostęp do wody.

Już rozpoczął się sezon wakacyjny, a wraz z nim sezon urlopowy. Właściciele roślin doniczkowych stanęli przed dylematem – co zrobić by podczas urlopu rośliny nie uschły? Zawsze możemy poprosić o pomoc przyjaciela lub sąsiada, ale czy na pewno poradzą sobie z regularnym podlewaniem? Nie chcemy wyjechać ze świadomością, że po powrocie będziemy zmuszeni nabyć nowe rośliny. Gardena oferuje w tym celu automatyczną konewkę, dzięki której możemy przestać się już tym martwić i zająć się wyłącznie urlopowym wypoczynkiem. 

Nawadnianie bez kranu.

Na balkonie lub tarasie nie zawsze jest możliwy dostęp do kranu. Gardena w takim przypadku proponuje system automatycznego nawadniania dla roślin domowych zwany również automatyczną konewką. Rośliny będą nawadniane automatycznie zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem na wodę, nawet podczas naszej nieobecności.

Wygodne podlewanie roślin.

W pełni automatyczny system nawadniania kropelkowego może nawodnić maks. 36 roślin doniczkowych. Wyposażony w pompę, która poprzez transformator z włącznikiem czasowym zostaje uruchomiona raz dziennie na 1 minutę i zasila rośliny wodą z pojemnika, w którym jest umieszczona. Poprzez sieć rozdzielników i przewodów nawadniających woda trafia tam, gdzie jest potrzebna. Aby uwzględnić różnice w zapotrzebowaniu na wodę różnych roślin, zastosowano tutaj 3 rozdzielniki o różnym wydatku wody, każdy z 12 wyjściami dla dokładnego jej dozowania - 15 ml, 30 ml i 60 ml na minutę. Gardena posiada też w swoim asortymencie specjalny model konewki dostosowany do roślin rosnących w skrzynkach balkonowych.

Regularne podlewanie jest najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym. Podczas urlopu lub dłuższej nieobecności nie musimy się już o to martwić, jeśli zaopatrzymy się w automatyczną konewkę Gardena lub automatyczną konewkę do skrzynek balkonowych. Automatyczne konewki będą się samoistnie włączały i wyłączały. Dodatkowo po dokupieniu do automatycznej konewki do skrzynek balkonowych czujnika wilgotność, konewka jest w stanie dostosować swoją pracę do zmieniających się warunków atmosferycznych oraz w sposób idealny nawodni nasze rośliny - powiedział Jarosław Soboń, Ekspert marki Gardena.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH