Gardena smart system. Fot. Gardena

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Gardena smart system. Fot. Gardena
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
30 cze 2017 13:08

Smart dom: kontroluj swój ogród za pomocą telefonu

Zdalne koszenie trawnika i nawadnianie ogrodu za pomocą aplikacji – teraz to możliwe. Nowy smart system daje możliwość kontrolowania swojego ogrodu za pomocą telefonu lub przeglądarki internetowej.

Dane na temat wilgotności gleby, temperatury w ogrodzie czy aktualnego nasłonecznienia pomogą jeszcze lepiej zarządzać systemem nawadniania, czy automatycznym koszeniem trawnika. Od teraz każdy amator ogrodu będzie miał dostęp do ogrodu z dowolnego miejsca na ziemi, a używanie systemu pozwoli na dodatkowe oszczędności. Gardena smart system to zintegrowany system zarządzania ogrodem, który możemy kontrolować za pomocą telefonu z dowolnego miejsca na ziemi.

Inteligentny system wyposażony jest w: sensor, smart sterownik nawadniania, hydrofor elektroniczny, smart akumulator, robot koszący oraz router, który stanowi serce nowego inteligentnego systemu i pozwala na zdalne zarządzanie jego elementami. System pozwala ogrodnikom na stały dostęp do ich ogrodu za pomocą aplikacji mobilnej lub przeglądarki internetowej w tablecie lub komputerze. To zupełnie nowy sposób na rozkoszowanie się idealnym ogrodem. Dane z urządzeń zapisywane są w chmurze. Sensory zainstalowane w ogrodzie na bieżąco dostarczają użytkownikom dane dot. wilgotności gleby, temperatury w ogrodzie czy natężenia światła. Stanowią one lokalną stację pogodową w Twoim ogrodzie. Dane dostarczone przez sensory pozwalają jeszcze lepiej zaplanować koszenie trawnika, czy dostosować nawadnianie ogrodu do zbliżającego się deszczu.

Aplikacja mobilna jest dostępna bezpłatnie dla użytkowników iOS i Android i jest stale aktualizowana o nowe funkcje. Dodatkowo można sterować ogrodem za pomocą przeglądarki internetowej na każdym urządzeniu podłączonym do internetu.

Najnowsza wersja aplikacji Gardena smart system oferuje wiele nowych funkcji i pozwala na oszczędność wody zużywanej do nawadniania ogrodu. Woda jest cennym zasobem i powinna być użytkowana rozsądnie. W ogrodzie jest niezbędna, jednak rośliny nie lubią, gdy jest jej za wiele. Coraz częściej do nawadniania ogrodu używana jest woda deszczowa lub czerpana ze studni. Pozwala to zaoszczędzić cenną wodę pitną przeznaczaną do nawadniania roślin. To dobry wybór dla ogrodu i Twojego portfela.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH