Nożyce akumulatorowe pomogą w uporządkowaniu zieleni w ogrodzie i przydadzą się zwłaszcza właścicielom ogrodów w stylu francuskim. Fot. Gardena

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Nożyce akumulatorowe pomogą w uporządkowaniu zieleni w ogrodzie i przydadzą się zwłaszcza właścicielom ogrodów w stylu francuskim. Fot. Gardena
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
10 maj 2016 14:58

Wymarzony ogród - eksperci radzą

Ogród nowoczesny, francuski, a może japoński? Jest wiele stylów, w jakich możemy urządzić swój wymarzony ogród. Eksperci radzą, jak to zrobić.

Piękny, zadbany i bujny ogród jest marzeniem każdego miłośnika zieleni. Szczególnie wiosną chcemy spędzać w nim swój wolny czas, kiedy kwitną wszystkie rośliny. Nadają one koloru naszemu ogrodowi, a przy tym pięknie pachną. GARDENA przedstawia różne typy ogrodów, w zależności od potrzeb i oczekiwań każdego wielbiciela ogrodu tak, aby każdy z nich mógł wybrać odpowiedni teren zieleni do swoich potrzeb.

Ogród wiejski

Ogród wiejski charakteryzuje się swobodnym i swojskim klimatem. Nawiązuje on do wielobarwnych kwiatów, zdrowych warzyw i starych drzew owocowych, co powoduje, że zawsze jest pełen soczystych owoców, które możemy zerwać za pomocą zrywaczki do owoców GARDENA. GARDENA poleca odpowiednią do tej czynności zrywaczkę do owoców. Jest niezwykle wytrzymała i posiada worek wykonany z bawełny, który nadaje się do prania, co umożliwia długotrwałe użytkowanie. Obok kwiatów takich jak bratki, astry czy nagietki spotkamy również grządki ziołowe i warzywne. Ogromną zaletą ogrodów wiejskich jest dobór odpowiednich dodatków, np. rustykalny płotek, drewniane skrzynie czy dzbany, które zapewniają prawdziwy wiejski klimat.

Ogród nowoczesny

W ogrodzie nowoczesnym najważniejsza jest prostota, minimalizm oraz dekoracje, które tworzą kształty geometryczne lub proste linie. Ponadto w ogrodzie nowoczesnym ważną rolę odgrywa dobór wyposażenia: posadzek, mebli ogrodowych, kolor donic i figur ogrodowych. Ogród nowoczesny jest zaprojektowany tak, aby był samowystarczalny, dlatego służy jak najbardziej wypoczynkowi. Jest to idealny wybór dla zajętych miłośników zieleni, którzy nie zawsze mają czas na pielęgnację ogrodu.

Automatyczne systemy nawadniania są obecnie podstawowym elementem ogrodu już na etapie projektowania. Warto zainwestować w system, który zadba o nasz ogród również pod czas naszej nieobecność – mówi Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA. GARDENA zraszacz wynurzalny turbinowy T 380 jest idealnym rozwiązaniem do równomiernego nawadniania średnich trawników. Dzięki funkcji pamięci, zraszacz automatycznie powraca do swojego ustawionego sektora, co zawsze gwarantuje nawadnianie właściwego obszaru.

Ogród francuski

Ogrody francuskie cechuje niezwykła regularność i uporządkowanie kompozycji. Dużym atutem tego ogrodu są dodatki takie jak: ławki, fontanny i rzeźby. Ogrody francuskie są odpowiednim wyborem dla osób ceniących sobie harmonię, ład i elegancję. Cechą charakterystyczną są drzewa i krzewy równo strzyżone. Ogród ten wymaga wiele czasu i pielęgnacji, w przeciwnym razie straci swój niepowtarzalny wdzięk i estetykę stylu.  

Bez wątpienia, utrzymanie takiego ogrodu wymaga dużego nakładu pracy. Marka GARDENA poleca w tym celu wykorzystać nożyce akumulatorowe, które sprawią, że pielęgnacja krzewów będzie łatwiejsza i wygodniejsza. GARDENA ComfortCut 30 akumulatorowe nożyce do cięcia krzewów idealnie nadają się do wygodnego przycinania krzewów żywopłotów bez kabli. Ponadto gwarantują bezpieczeństwo pracy, chroniąc przed odbiciem.

Ogród angielski

Ogrody angielskie kładą nacisk na asymetrię, swobodę i wielobarwność. Ogród cechuje duży, wypielęgnowany trawnik. GARDENA w tym celu poleca kosiarki bębnowe, które precyzyjnie przytną każdy trawnik. Tajemnicą angielskich trawników są kosiarki bębnowe. Ich bezkontaktowa, precyzyjna technika cięcia, gwarantuje cichą pracę i najwyższą jakość, porównywalną tylko do przycinania źdźbła trawy nożyczkami - powiedział Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH