Eleganckie jajka ozdobione piórkami można w łatwy sposób wykonać samodzielnie. Na kolejnych zdjęciach prosta instrukcja krok po kroku. Fot. Tesa.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Autor: Joanna Buharewicz
01 kwi 2015 13:50

Dekoracje wielkanocne - zrób to sam!

Wielkanocne ozdoby można z łatwością zrobić samodzielnie. Prezentujemy cztery oryginalne pomysły na dekoracje z instrukcją krok po kroku.

Sklepy oferują wiele pięknych gotowych dekoracji na Wielkanoc. Są urocze i zawsze się przydadzą, dlatego warto w nie zainwestować. Jednak świetnym uzupełnieniem wielkanocnej aranżacji będą ozdoby wykonane samodzielnie. Z naszymi wskazówkami każdy może zrobić coś pięknego na Wielkanoc i mieć z tego ogromną satysfakcję.

W galerii prezentujemy piękne zdjęcia gotowych dekoracji oraz szczegółowe instrukcje krok po kroku. Zobaczcie koniecznie!

Do trzech z prezentowanych ozdób można z powodzeniem zaangażować dzieci. To właśnie one lubią pracę z nożyczkami, klejem i papierem. Dlatego kolorowe wytłaczanki na wielkanocne słodkości, które można zrobić wspólnie z rodzicem, z pewnością ucieszą najmłodszych.

Ileż zabawy może być przy przygotowywaniu wydmuszek! Jajka można wykorzystać do świątecznych wypieków, a skorupki przerobić na eleganckie wiszące jaka z piórkami. Ta zabawa spodoba się zapewne dziewczynkom.

Wielkanocny wieniec wymaga pracy z urządzeniem do klejenia na ciepło, dlatego na pewno trzeba asystować dziecku przy wykonaniu tej dekoracji. Wieniec jest prosty w wykonaniu i można go urozmaicić dowolnymi ozdobami. Oprócz kolorowych plastikowych jajeczek można dolepić kwiatki czy wycięte przez dziecko z papieru motyle.

I na koniec coś dla małych i dużych mężczyzn. A może raczej dla małych i dużych dzieci – wszak w tatusiach drzemią niezmierzone pokłady dziecięcej fantazji i ogromny zapał do robótek ręcznych. Dla takich majsterkowiczów proponujemy samodzielne wykonanie wielkanocnego płotka. Mama na pewno ucieszy się z takiego ogródka, ale pod warunkiem, że tata dopilnuje, by prace przebiegały bezpiecznie i czysto.

Życzymy dobrej zabawy przy wspólnym wykonywaniu dekoracji wielkanocnych!

Instrukcje: serwisy firm.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH