Happy Dragons Lamps & Co, fot. materiały prasowe.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Happy Dragons Lamps & Co, fot. materiały prasowe.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
18 kwi 2016 15:44

Odmień pokój dziecka na wiosnę: nasze propozycje

Wiosna to pora roku, w której przyroda budzi się do życia, a w nas odzywa się potrzeba zmian. Planując wiosenną metamorfozę warto zainteresować się, jak kolory wpływają na nasz nastrój oraz rozwój naszego dziecka.

Aranżując wnętrze zimą często wybieramy chłodne beże, szarości i brązy, z którymi wiosną mamy ochotę się pożegnać. Jakie kolory wprowadzać w świat dziecka? Niezależnie od temperamentu naszego malucha, istnieją pewne reguły, które może przyjąć za pewnik każdy rodzic.

Jakie kolory do pokoju dziecka?

Barwy takie jak zieleń, niebieski i fiolet uspokajają, a żółty, zielony, czerwony i pomarańczowy pobudzają. Ważne jest, żeby zachować równowagę pomiędzy nimi, ponieważ nadmiar kolorów pobudzających może spowodować nadpobudliwość, nerwowość i problemy z zasypianiem, natomiast zbyt duża ilość zieleni, niebieskiego i fioletu może spowodować, że nasze dziecko będzie ospałe i przygnębione.

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę dobierając kolory? Przede wszystkim na to, żeby nie były zbyt jaskrawe, ponieważ może to wprowadzić malucha w stan niepokoju. Taką równowagę kolorystyczną i odpowiednie nasycenie barw, dobrze wpływające na rozwój dziecka, odnajdziemy w kolekcji Wesołe Smoki polskiej marki Lamps & Company. Projektantka marki, Anna Nawrot, z wykształcenia jest psychologiem, a prywatnie mamą dwójki dzieci. Swoje wykształcenie oraz wiedzę nabytą z macierzyństwa stosuje w projektach marki.

Jak łączyć ze sobą wzory i motywy?

Od czego zacząć, kiedy chcemy wprowadzić taki kolorystyczny mix do pokoju dziecięcego, a boimy się, że wypadnie chaotycznie? Jeśli chodzi o tekstylia i inne dodatki, nie musimy się bać zaszaleć z kolorami, ale warto pójść za radą projektantki i postawić na jeden motyw, który będzie nadawał spójność wnętrzu, mimo wielu kolorów. Jeśli do takiej bomby kolorystycznej dodamy wiele motywów i faktur, wnętrze może okazać się przytłaczające, nie tylko dla naszego dziecka, ale także dla nas. Najlepsze tło dla takiej aranżacji stanowić będzie neutralny kolor ścian, czyli taki, jaki większość z nas ma w swoich domach.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH