Uniwersalna kolorystyka sprawia, że pokój z powodzeniem może być przeznaczony zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Fot. Colombini Casa.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Uniwersalna kolorystyka sprawia, że pokój z powodzeniem może być przeznaczony zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Fot. Colombini Casa.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
28 lip 2014 14:36

Pokój dla niemowlaka w bieli i błękicie

Jasny i przestronny pokój to miejsce idealne dla noworodka, jak i coraz pewniej stąpającego już dziecka. Jest bezpieczny i dobrze zorganizowany, a delikatna kolorystyka działa na malucha uspokajająco.

Uroczy, nienachalny i dobrze zorganizowany jest ten pokoik dla niemowlaka. Delikatna kolorystyka natomiast zapewnia maluchowi spokój oraz poczucie bezpieczeństwa.

Najważniejszym meblem w strefie maleństwa jest łóżeczko, ustawione przy dostosowanej do niego szafie pokaźnych rozmiarów. Dzięki kółkom można je wsuwać i wysuwać w specjalną przestrzeń – w zależności od tego, czy dziecko spędza czas w łóżeczku, czy np. bawi się na podłodze. „Wnękę” na łóżeczko zdobi falisty brzeg w błękitnym kolorze. Ten sam ornament występuje na niewielkiej półce, komodzie i lustrze, które odbija światło niewielkiej lampki nocnej. Zbliżoną kolorystykę wykorzystano także do dekoracji jednej ze ścian.

W pokoju dziecka nie mogło zabraknąć też miejsca na zabawki. Funkcję schowka pełni jasna skrzynia, która wraz ze wzrostem dziecka będzie wykorzystywana także jako ławeczka z oparciem. Podłogę wyścielono dwoma dywanami w różnych odcieniach beżu. Subtelnie ocieplają one wystrój wnętrza oraz chronią malucha przed zimnem bijącym od podłogi. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH