Fot. Muppetshop

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Fot. Muppetshop
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
22 lip 2016 12:03

Pokój dziecka - wybierz meble odpowiednie do wieku

Każdy rodzic wie, że kluczowym meblem w dziecięcym pokoju jest łóżeczko. To miejsce, gdzie nasze dziecko spędza wiele czasu w początkowych miesiącach swojego życia.

Potrzeby dzieci zmieniają się równie dynamicznie, co ich wzrost. Chcąc temu sprostać, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie dziecięcego pokoju – dopasowane do wieku i wzrostu dziecka.

Wybór pierwszego łóżeczka

Pierwsze łóżeczko powinno być wygodne i bezpieczne, a przy tym idealnie dopasowane do potrzeb malucha, który w okresie niemowlęcym potrzebuje przede wszystkim dużo snu, bliskości rodzica i poczucia bezpieczeństwa. Z reguły rodzice przy wyborze łóżeczka zwracają uwagę na jakość materiałów, z których jest wykonane, szczególnie ważne jest bezpieczeństwo maluszka oraz aspekty funkcjonalne - wygodny, zdrowy dla kręgosłupa, hipoalergiczny materac oraz możliwość przekształcania mebla wraz z rozwojem dziecka. Bardzo przydatna jest funkcja kołysania, która pozwala uśpić dziecko, czy uspokoić je, gdy płacze. W codziennym użytkowaniu sprawdzają się także łóżeczka z przenośną „gondolą”, czy wyposażone w kółka, które pozwalają wygodnie przemieszczać je w obrębie domu lub mieszkania.

Kosz Mojżesza

Rozwiązaniem nowym, ale cieszącym się rosnącą popularnością rodziców jest Kosz Mojżesza. Ze względu na niewielkie rozmiary, lekkość i mobilność, mały człowiek może przebywać z nami o każdej porze dnia. Niektóre kosze dają również możliwość przekształcania w kołyskę. Do wyboru mamy kosze rattanowe Kidsmill, czy te wykonane z higienicznego i bezpiecznego tworzywa najnowszej generacji marki Shnuggle. A jeśli chcemy podczas naszego snu mieć noworodka blisko siebie, możemy zawiesić przy naszym łóżku lekką, uszytą z naturalnej tkaniny kołyskę Leander.

Sen i zabawa

Gdy dziecko jest już nieco większe, idealnie sprawdzi się klasyczne łóżeczko w rozmiarze 60 x 120 cm lub 70 x 140 cm z drewnianymi barierkami oraz materacem o regulowanej wysokości mocowania. To ostatnie rozwiązanie pozwoli rodzicom wygodnie układać je do snu i podnosić, a gdy dzieci, będą już samodzielnie stać – będą wtedy bezpieczne. W tym miejscu warto wspomnieć o często popełnianym błędzie – otóż łóżeczka nie powinno się traktować jako kojca do zabawy w ciągu dnia. Po pierwsze dziecko powinno kojarzyć łóżko ze snem, a po drugie – będzie ono trochę za wąskie. Dlatego, jeśli budżet i przestrzeń na to pozwalają, warto przewidzieć osobny kojec do dziecięcych zabaw coraz bardziej mobilnego malucha.

Wiele łóżeczek w rozmiarze 70 x 140 cm posiada opcję przekształcania z łóżeczka w tapczan, a nawet mini sofę, co sprawia, że mebel „rośnie razem z dzieckiem” i może służyć przez kilka lat – od urodzenia aż do 5–6 roku życia, a jako sofa nawet dłużej. Takie rozwiązania oferują łóżeczka marek QUAX, Kidsmill i Leander, dostępne w ofercie Muppetshop.

Gdy dziecko rośnie

Rozwiązania typu „meble rosnące razem z dzieckiem” są bardzo często poszukiwane przez rodziców do wyposażenia pokoi dziecięcych. Muppetshop proponuje kilka ciekawych opcji, zarówno w wymiarze funkcjonalnym, jak i estetycznym. Warto postawić na stonowane, ponadczasowe wzornictwo oraz pomysłowe, wielofunkcyjne rozwiązania. Na przykład dziecięce łóżeczko może zmienić się w sofę, z której swobodnie możemy korzystać także poza dziecięcym pokojem. Komoda, na której trzymaliśmy przewijak także może zmienić swoją funkcję.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Janusz, 2016-08-17 16:39:55

    Jasne, że tak. Jeśli to pokoik dziecięcy to w ogóle trzeba zwrócić na to dużą uwagę. Wtedy kanapa posłuży nam na długie lata. Najlepiej porozglądać się za tkaniną, która łatwo się czyści i nie wchłania plam. Razem z żoną taką znaleźliśmy i obiliśmy naszą starą kanapę i wstawiliśmy do pokoju dziecinnego. Każda plama zeszła w ciągu kilku minut
  • Agata, 2016-08-02 07:43:39

    My staliśmy teraz przed wyborem czy łóżko ze stelażem, czy sofa z funkcją spania i kupiliśmy sofę. Praktyczniejsza opcja tym bardziej, że pokoik nie za duży... Polecam tylko przy zakupie zwrócić uwagę na wybór tkaniny.

POLECAMY W SERWISACH