Miłośnikom stylu loft spodoba się ten projekt: proste szafki, oświetlenie na kolorowych kablach, farba tablicowa - całość prezentuje się niezwykle młodzieżowo i nowocześnie. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Miłośnikom stylu loft spodoba się ten projekt: proste szafki, oświetlenie na kolorowych kablach, farba tablicowa - całość prezentuje się niezwykle młodzieżowo i nowocześnie. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
31 sty 2017 14:11

Pokój nastolatka - tak go urządzisz

Jak zaprojektować komfortowy pokój dla nastolatka? Zobaczcie kilka praktycznych wskazówek.

Przestrzeń dziecka powinna zmieniać się wraz z jego wiekiem. Warto nie przegapić momentu, w którym bajkowo urządzony pokój przestaje już pasować do naszego nastolatka.

Zanim właściciel pokoju sam przeprowadzi w nim drobne zmiany, malując np. wszystkie ściany na czarno, możemy wspólnie przeprowadzić małą metamorfozę. Niekiedy wystarczy drobne odświeżenie i wybór nowych dodatków, aby pomieszczenie nabrało innego wyrazu – mówi Izabela Bożek, ekspert marki wnętrzarskiej Eurofirany.

Sztuka kompromisu

Urządzając przestrzeń dla nastolatka musimy pamiętać, że ma to być miejsce dopasowane przede wszystkim do jego potrzeb. Z tego powodu dobrze jest większość decyzji podejmować wspólnie, nawet jeśli będą one wymagały trudnych kompromisów. Zamiast zakazywać, pokazujmy inne możliwości.

Jeśli nasze dziecko interesuje się muzyką czy podróżami, znajdźmy takie dodatki, które go zaciekawią. Uszanujmy, że w tym okresie zdjęcia z wczesnego dzieciństwa nie są mile widziane na ścianie, schowajmy je na późniejsze lata, a w zamian sprezentujmy mu np. nowoczesną ramkę na zdjęcie idola - podpowiada ekspert z firmy Eurofirany.

Funkcjonalność i wygoda

Niezależnie od wieku dziecka, jego pokój powinien być przede wszystkim komfortowy i funkcjonalny. Zadbajmy o prawidłowe oświetlenie, wygodne łóżko, dobrej jakości tkaniny.

Sięgnijmy też po praktyczne rozwiązania, które ułatwią m.in. utrzymanie porządku – kosze lub pudełka na drobiazgi, dodatkowe wieszaki na ubrania czy pufy, w których można przechowywać różne rzeczy. Jeśli brakuje nam pomysłów na ciekawe rozwiązania, skorzystajmy z podpowiedzi firmy oferującej kolekcje dodatków wyposażenia wnętrz przygotowane z myślą o nastolatkach – podpowiada Izabela Bożek z firmy Eurofirany.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Kropeczka, 2017-07-06 10:28:58

    Piękny projekt! Bardzo podoba mi się tapeta, jestem w nich zakochana. Uwielbiam wyszukiwać w internecie ładne i tanie tapety, a potem robić małe, domowe remonty.

POLECAMY W SERWISACH