Pojemniki i kosze na zabawki to praktyczne przedmioty, które pomogą utrzymać porządek w pokoju dziecka. Warto, by były w różnych kolorach, dzięki czemu maluchowi łatwiej będzie segregować przedmioty. Fot. Ros.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Pojemniki i kosze na zabawki to praktyczne przedmioty, które pomogą utrzymać porządek w pokoju dziecka. Warto, by były w różnych kolorach, dzięki czemu maluchowi łatwiej będzie segregować przedmioty. Fot. Ros.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
22 cze 2015 15:16

Aranżacja pokoju dziecka. Jak utrzymać porządek?

Pokój dziecka to pomieszczenie wielofunkcyjne, służące jednocześnie za sypialnię, plac zabaw oraz miejsce nauki. Dlatego zawsze jest w nim dużo rzeczy. Jak sprawić, by panował w nim porządek?

Dzieci rozwijają się przez zabawę, która często kończy się bałaganem. Dlatego też dziecięcy pokój jest jednym z największych wyzwań, jeśli chodzi o utrzymanie porządku. Aby ułatwić utrzymanie względnego ładu zadbajmy o to, aby w pomieszczeniu wszystko miało określone miejsce. Z czasem maluch zapamięta, gdzie ma odstawić wiaderko z klockami, a gdzie położyć książeczki.

Pokój dziecka zazwyczaj nie należy do dużych wnętrz, dlatego pilnujmy, by znajdowały się w nim jedynie te zabawki, z których faktycznie korzysta. Obserwujmy dziecko i na bieżąco, „potajemnie” usuwajmy z pokoju grzechotki, konsole interaktywne czy inne gadżety, o których maluch już dawno zapomniał. W ten sposób nie zagracimy królestwa zabawy. Ta sama zasada dotyczy za małych lub zniszczonych ubrań.

Meble do przechowywania, to chyba oprócz łóżka najważniejszy element wyposażenia przestrzeni malucha. Szafa, komoda, regał na książki powinny być dopasowane do niewielkiego wzrostu dzieci. W ten sposób maluchy same będą mogły chować w nich rzeczy, nie czekając na pomoc rodziców. W utrzymaniu porządku pomocne są także kosze i pudełka na zabawki czy drobiazgi. Można je ustawić np. pod łóżkiem czy na szerokim parapecie, wykorzystując nieużywaną przestrzeń pomieszczenia.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • ellaella, 2016-01-19 14:03:59

    Od małego trzeba przyuczać dziecko do sprzątania. A różnego rodzaju pojemniki na zabawki świetnie w tym pomogą.

POLECAMY W SERWISACH