Fot. Designerer.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Fot. Designerer.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
04 marz 2014 05:59

Gdy dzieci wyjeżdżają z domu, czyli meble dla licealistów i studentów

Wcześniej czy później każde dziecko wyprowadza się z rodzinnego domu. Jedne pociechy wyjeżdżają do innego miasta na etapie szkoły średniej, a inne – studiów. Z myślą o nich powstał projekt absolwentki ASP we Wrocławiu, Agaty Baron – system mebli NoMad.

System NoMad powstał z myślą o adaptacji pokoi wynajmowanych w trakcie nauki. Opiera się na powielonych modułach ze sklejki, które tworzą biurko, regały oraz wieszaki na ubrania. Ostateczny wygląd neutralnej stylistyki zestawu kreują elementy  rozbudowujące: kosze, pudełka itp., dostępne w sklepach meblowych. Dzięki temu meble można łatwo i dość niedużym kosztem adaptować do preferencji stylistycznych użytkownika oraz warunków mieszkaniowych.

Genialna prostota

Biurko tworzy blat oparty na dwóch rozkładanych kobyłkach. Nacięcia na nogach pozwalają dopasować mebel do potrzeb użytkownika poprzez dodanie kolejnych półek bądź pojemników do przechowywania szkolnych akcesoriów. Prowadnice pozwalają zaś na zainstalowanie dodatkowych półek bądź szuflad.

Elementy całości

Regały oraz wieszaki na ubrania powtarzają konstrukcję kobyłki biurka, przedłużonej o elementy dokręcone złączami mimośrodowymi. Uczeń dobierając ilość półek może uzyskać albo regał, albo wieszak na ubrania.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-03-06 09:46:35

    bardzo przyjemne!

POLECAMY W SERWISACH