Nawet jeśli pokój dziecka urządzimy na biało, nie będzie on nudny. Ożywią go kolorowe zabawki, książki czy ubrania, które wypełnią jasną przestrzeń malucha. Fot. Marks&Spencer.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Nawet jeśli pokój dziecka urządzimy na biało, nie będzie on nudny. Ożywią go kolorowe zabawki, książki czy ubrania, które wypełnią jasną przestrzeń malucha. Fot. Marks&Spencer.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
02 lut 2015 09:28

Jasny pokój dziecka. Zobacz piękne, spokojne aranżacje

Zastanawiacie się, jakich kolorów użyć w pokoju dziecka, aby był ładny i praktyczny? Zobaczcie, jakie spokojne a zarazem uniwersalną aranżacje można wyczarować z wykorzystaniem mebli i dodatków w jasnych barwach.

Chociaż mocne, nasycone barwy, takie jak czerwienie, zielenie, szarości czy granaty ciekawie prezentują się w dziecięcych pokojach, jednak używając ich dość łatwo o przesadę. Nadmiar kolorów, szczególnie w otoczeniu ucznia, może też prowadzić do rozdrażnienia i rozkojarzenia. Jest jednak dla nich dobra alternatywa.

Biel i beż, jasny błękit, pastelowa zieleń czy blady róż to kolory, przy pomocy których można wyczarować atrakcyjny wystrój pokoju dziecka. Takie stonowane barwy sprawią, że we wnętrzu zapanuje łagodny klimat. Przestrzeń zyska także uniwersalny wygląd, który dość szybko będzie można odmienić używając dodatków w intensywnych odcieniach. Będą one przykuwały uwagę, dzięki czemu niewielkim nakładem sił i środków urozmaicimy dziecięcą aranżację.

Urządzając wnętrze w jasnych kolorach nie tylko nadamy mu delikatny charakter, ale też powiększymy optycznie. Jest to szczególnie istotne w przypadku pokoi dzieci, które z reguły nie należą do największych pomieszczeń w domu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH