Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Opuszczenie jednej barierki, po wcześniejszym dostawieniu do łóżka, pomaga utrzymać bliskość malucha z rodzicem. Fot. Micuna.

Opuszczenie jednej barierki, po wcześniejszym dostawieniu do łóżka, pomaga utrzymać bliskość malucha z rodzicem. Fot. Micuna.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 09 kwi 2015 14:51 (aktualizacja: 10 kwi 2015 14:49)

Kołyska dla niemowlaka. Warto ją mieć

Pierwsze tygodnia życia dziecka to czas, kiedy maluch potrzebuje szczególnej bliskości. W tym okresie sprawdzi się kołyska, z możliwością dostawienia do łóżka mamy.

We wczesnym okresie życia dziecka najczęściej śpi w sypialni rodziców. Dzięki temu nocne, częste karmienie i przewijanie nie jest aż tak uciążliwe dla obu stron. Spanie w jednym pokoju pozwala szybko usłyszeć płacz maleństwa i zaspokoić jego potrzebę zanim na dobre się rozbudzi.

Jednak nie zawsze w sypialni rodziców jest miejsce, by wstawić łóżeczko dziecka. Rozwiązaniem jest niewielka kołyska, którą można dostawić do standardowego łóżka. Opuszczenie barierki, po dostawieniu do łóżka, pomaga utrzymać bliskość malucha z mamą. Regulacja wysokości pozwala dopasować kołyskę do każdego łóżka. Dzięki kółkom obrotowym przemieszczanie kołyski jest proste i nie wymaga dużej siły.

Oczywiście mebel sprawdzi się nie tylko w sypialni rodziców, ale także w pokoju dziecka. W razie potrzeby można ja ustawić w salonie, gdzie zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu, czy innym pomieszczeniu, w którym akurat przebywamy.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA