Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kolekcja Spot by VOX inspirowana jest godzinami spędzonymi na podwórku, na huśtawkach, budowaniu baz i zabawach w chowanego. Rodziców zachwyca swoją funkcjonalnością, a dzieci - pomysłowymi rozwiązaniami. Fot. Meble Vox.

Kolekcja Spot by VOX inspirowana jest godzinami spędzonymi na podwórku, na huśtawkach, budowaniu baz i zabawach w chowanego. Rodziców zachwyca swoją funkcjonalnością, a dzieci - pomysłowymi rozwiązaniami. Fot. Meble Vox.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 18 marz 2015 13:26 (aktualizacja: 19 marz 2015 08:31)

Łóżko dla dziecka: sprytny mebel do małego pokoju

Mały pokój dziecka może być równie praktyczny jak duży. Trzeba tylko wiedzieć jak go dobrze zorganizować, wykorzystując innowacyjny mebel.

W aranżacji małego pokoju dziecka szczególnie ważne są rozwiązania, które łączą mobilność, wielofunkcyjność i rozwój kreatywności maluchów. Warto więc wybrać mebel, który na powierzchni zaledwie 2 m kwadratowych połączy miejsce do spania z funkcją przechowywania dużych gabarytowo przedmiotów, takich jak sprzęty sportowe i sezonowe rzeczy. W przestrzeni dziecka ważna rolę odgrywają też pojemne szuflady, do których wygodnie wrzuca się bieliznę i małe zabawki.

W łóżku piętrowym Spot marki Vox szafę można zamienić na mobilne wieszaki, którymi parkuje się pod łóżkiem. Taki wieszak na kółkach może stać w każdym miejscu. Jest też odpowiedzią na trend eksponowania ubrań na zewnątrz. Nie chodzi też o to żeby dziecko miało mnóstwo pamiątek, ale żeby rodzice zadbali o ich piękną prezentację w widocznym miejscu.

Dzieci uwielbiają skrytki i bazy, w których mogą się zaszyć, schować przed światem. W salonie często brakuje miejsca żeby rozstawić krzesła i powiesić na nich koc, tworząc konstrukcję przypominającą namiot. Dobrą alternatywą jest prosty stelaż, który można dokupić do łóżka. Zarówno jeżdżący jak i przytwierdzony do ramy łóżka posłuży na wiele lat. Wystarczy zwiewna tkanina i namiot Indian, łódź podwodna czy statek kosmiczny jest gotowy do zabawy. 

Młodzieżowe łóżko piętrowe Spot by Vox jest pierwszym, polskim laureatem w branży meblarskiej, który zdobył nagrodę If Design Award (zwaną potocznie meblowym Oskarem) w kategorii Home Furniture.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA