Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Nowa wersja fotela UP, przeznaczonego dla najmłodszych, ma identyczną, jak oryginał formę. Jednak różni się od standardowego modelu rozmiarem, dostosowanym do gabarytów maluchów. Fot. Innes.

Nowa wersja fotela UP, przeznaczonego dla najmłodszych, ma identyczną, jak oryginał formę. Jednak różni się od standardowego modelu rozmiarem, dostosowanym do gabarytów maluchów. Fot. Innes.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 26 lut 2015 11:50 (aktualizacja: 27 lut 2015 10:37)

Meble dla dzieci: kultowy fotel w wersji dla maluchów

Jest bardzo wygodny, a przy tym niezwykle efektowny. Oryginalny fotel z serii UP w praktyczny sposób urozmaici pokój dziecka, ale nie tylko.

Pod koniec ubiegłego roku bezkonkurencyjna ikona włoskiego designu, fotel UP, została wyprodukowana w nietypowej wersji zaprojektowanej specjalnie dla dzieci. Nowa wersja Junior ma identyczną, jak oryginał formę. Jednak różni się od standardowego modelu rozmiarem, dostosowanym do gabarytów maluchów. Ponadto jasnoczerwony kolor miękkiej tapicerki podkreśla atrakcyjny kształt siedziska. Designerski mebel nie tylko uatrakcyjni wygląd pokoju dziecka, ale może być też inspiracją do kreatywnej zabawy.

Siedzisko jest w całości wykonane z elastycznej pianki poliuretanowej, pokrytej tapicerką z czerwonego, elastycznego materiału.

Kultowa seria UP została zaprojektowana przez Gaetano Pesce w 1969 roku. Jest znana na całym świecie i uznawana za ikonę włoskiego designu. Jak przyznał sam twórca, słynny fotel powstał z inspiracji pięknem kobiecych kształtów. Z uwagi na fakt, że w latach 60-tych kobiety były niejako więźniami w swoich domach, stąd pomysł na przymocowaną do fotela miękką kulę, symbolizującą fundowaną więźniom kulę o nogi. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA