Turkusowa ściana i dodatki ożywiają pokój nastolatki. Kids and Teens.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Turkusowa ściana i dodatki ożywiają pokój nastolatki. Kids and Teens.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
01 sie 2014 10:52

Niebieski pokój dziecka. 15 pomysłów na wnętrze w uniwersalnym kolorze

Jaki kolor sprawdzi się w pokoju dziewczynki i chłopca? Oczywiście nieśmiertelny niebieski. Zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajdziecie pomysły na pokój dla córki i syna w różnych odcieniach tej uniwersalnej barwy.

Niebieski nie jedno ma imię. Potrafi być ciemny niczym niebo przed burzą, turkusowy jak biżuteryjny minerał, czysty niczym woda w oceanie czy jasny, jak oczy małego dziecka. W każdej postaci jest bardzo chętnie wykorzystywany w aranżacji wnętrz, szczególnie tych, przeznaczonych dla dzieci.

I nic w tym dziwnego, bo niebieska barwa  nie tylko znakomicie się prezentuje, ale i pozytywnie oddziałuje na dziecko. Przywodzi na myśl spokój, stabilność oraz bezpieczeństwo. Podnosi także wydajność, czyli w odniesieniu do dzieci – wpływa na szybszą i bardziej efektywną naukę. Niebieski to także symbol przyjaźni i zgody, dlatego warto zastosować go w pokoju przeznaczonym dla rodzeństwa.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • sylwia.gabara@wp.pl, 2016-06-27 21:35:27

    Jak nazywa się odcień tego turkusu.
  • Szulka, 2015-02-03 18:49:18

    oo, mi się bardzo trudno wstrzelić w idealny odcień niebieskiego: lubię turkusy i miętę, taki królewski granat, ale nie przepadam za błękitem na ścianie. Udało nam się wybrać ładny miętowy i ściany obok są białe, na nich mamy takie plakaty z niebieskimi akcentami i bardzo ładnie to wygląda:) Ogółem lubię takie obrazy, wyjęte rodem z książki z baśniami, plakaty są bardzo ekonomiczne i można je wymieniać:) Byleby tylko móc się zdecydować.

POLECAMY W SERWISACH