Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Pastelowe kolory delikatnie ożywiają pomieszczenie. Fot. Galipette and Moulin Roty.

Pastelowe kolory delikatnie ożywiają pomieszczenie. Fot. Galipette and Moulin Roty.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 31 marz 2014 13:08

Pastelowe kolory idealne dla dziecka

Intensywne kolory ciekawie prezentują się w dziecięcych pokojach, jednak używając ich dość łatwo o przesadę. Może więc warto zastąpić je barwami pastelowymi, zwłaszcza urządzając pierwszy pokój malucha.

Urządzenie dziecięcego pokoju z wykorzystaniem pastelowych kolorów sprawi wrażenie, jakby panowała w nim wiosna. I to przez cały czas, nie tylko w drugim kwartale roku. Jednak na pastele warto postawić także z innych względów. Pomieszczenia, w którym dominują jasne kolory są znacznie  mniej uciążliwe niż te, gdzie użyto intensywnych i mocno nasyconych barw. Jest to szczególnie ważne w przypadku noworodków i niemowlaków, których wzrok stopniowo przyzwyczaja się do bodźców wzrokowych.

Pastelowe odcienie mają także inną zaletę. Zastosowane na ścianach optyczne powiększą, często niewielką, przestrzeń dziecięcego pokoju. W aranżacji jasnego wnętrza, w dość prosty sposób, można też dokonywać zmian. Do pastelowego pokoju łatwiej bowiem dobrać dodatki i akcesoria, które będą przykuwały uwagę i odmienią wygląd pomieszczenia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA