Praktyczne łóżeczko powinno mieć opcję regulacji wysokości materaca. Na początku może być na najwyższym poziomie, żeby wygodniej wyjmować maleństwo, ale gdy zacznie ono siadać  bezpieczniej jest opuścić materac na dno. Kolekcja Nostalgia marki Pinio. Fot. Pinio.

Zobacz galerię [19 zdjęć]

Praktyczne łóżeczko powinno mieć opcję regulacji wysokości materaca. Na początku może być na najwyższym poziomie, żeby wygodniej wyjmować maleństwo, ale gdy zacznie ono siadać bezpieczniej jest opuścić materac na dno. Kolekcja Nostalgia marki Pinio. Fot. Pinio.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
05 lut 2015 10:24

Pokój niemowlaka: najciekawsze pomysły, dużo zdjęć

Pod wpływem wzrostu adrenaliny w organizmie w okolicach III trymestru ciąży, kobiety odczuwają nagły przypływ sił witalnych i potrzebę zmian, także tych aranżacyjnych. Być może natura obdarza je taką energią, by zdążyły przygotować odpowiednią przestrzeń dla dziecka.

Przyszłe mamy chcą jak najlepiej przygotować się na przywitanie nowego członka rodziny. Wiele czasu poświęcają na planowanie oraz zakup ubranek i sprzętów dla noworodka. Zawsze decydują się też na odświeżenie – w większym lub mniejszym stopniu – mieszkania. Najważniejszym zadaniem w ramach tego przedsięwzięcia jest urządzenie pokoju dla malucha.

Łóżeczko dla niemowlaka

Najważniejszym meblem w pokoju niemowlaka bez wątpienia jest przytulne i bezpieczne łóżeczko. To tu przez pierwszych kilkanaście tygodni maluch spędza najwięcej czasu. Dlatego tak ważny jest wygodny materac. Wybierając łóżeczko do niewielkiego pomieszczenia warto wybrać model z dolną szufladą, w której będziemy mogli schować koc, pościel na zmianę czy zapas pieluszek. 

Niezbędne meble

W niemowlęcym pokoju przyda się też przewijak oraz komoda na dziecięce ubranka. Warto zarezerwować też miejsce na wygodny fotel przeznaczony dla mamy. W pierwszych miesiącach życia malucha z pewnością będzie spędzać w pokoju dziecka wiele godzin i musi mieć miejsce do odpoczynku, jak i karmienia.

Z umiarem

Barwa i aranżacja otoczenia silnie wpływa na rozwój emocjonalny, kształtuje poczucie estetyki, wrażliwość i kreatywność. Pastelowe, naturalne barwy takie jak beż lub jasny róż zapewniają dziecku komfort i poczucie bezpieczeństwa. Biel, błękit lub zieleń sprawiają, że niemowlak będzie miał spokojny sen. Natomiast jeśli chcemy pobudzić wyobraźnie i kreatywność dziecka powinniśmy zdecydować się na mocne detale kolorystyczne. Trzeba jednak zachować umiar, bo zbyt kontrastowe i intensywne barwy mogą powodować rozdrażnienie i rozkojarzenie. Optymalnym rozwiązaniem będą np. barwne zasłonki czy naklejki ścienne. Dzięki nim ożywimy wnętrze i rozbudzimy ciekawość malucha.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH