Fot. Trzy Myszy.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Fot. Trzy Myszy.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
06 sty 2014 18:52

Tekturowe zabawki made in Poland

Trzy Myszy to polska marka produkująca oryginalne, inspirujące i wytrzymałe zabawki z tektury, które każde dziecko z pewnością pokocha! To idealna alternatywa dla plastikowych i powtarzalnych zabawek, których pełne są polskie sklepy.

Jak mówią o sobie sami twórcy marki, Krzysztof i Farida Dubiel:

Dzieci potrzebują własnej przestrzeni, w której tworzą swój świat. Budują domki z krzeseł i poduszek, w których mogą się chować. My dla naszych dzieci zrobiliśmy wiele domków i pojazdów z tektury, które one potem kolorowaly i mazały tworząc za każdym razem niepowtarzalną i oryginalną zabawkę.

Okazało się, że nie tylko nasze dzieci bawią się w nich dobrze. Zarówno przyjaciele Hani i Stasia, jak ich rodzice, chcieli mieć podobne w domu. Jednak dostępne w sprzedaży domki, wykonane są z bardzo kiepskiej jakości materiałów, a niewielu rodziców ma tyle czasu i zdolności (nie mówiąc o potrzebnych materiałach), aby wykonać takie zabawki samemu.

Jesteśmy małą, rodzinną firmą. Wiele naszych pomysłów podrzuciły nam nasze dzieci, Hania i Staś. To one też testują funkcjonalność i jakość naszych zabawek. Wszystkie nasze pomysy wynikają z doświadczeń zabawy z naszymi dziećmi.

Jesteśmy absolwentami warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dlatego jest dla nas bardzo ważne, czy nasze dzieci bawią się ładnymi rzeczami. Wiadomo, że ich gust właśnie się kształtuje, i strona estetyczna zabawek ma fundamentalne znaczenie. A w sklepach głównie bardzo kolorowe, wręcz pstrokate, często tandetne zabawki...

Dlatego nasze zabawki nadają się do samodzielnego ozdobienia przez dzieci. Od nich (i rodziców) zależy, czy użyją przygotowanych przez nas szablonów czy naklejek, czy namalują coś samemu. My im tylko podpowiadamy, dajemy możliwości. Dzieci mają porzecież większą wyobrażnię od nas...

Tekst i zdjęcia: Trzy Myszy.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH