Pojemnik-pisanka wypełniona słodkimi groszkami. Fot. Dotcomgiftshop.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
03 kwi 2014 12:40

Wielkanocne prezenty dla dzieci. Pomysły na świąteczne podarki

Zbliża się Wielkanoc, a więc czas pomyśleć o tym, czym obdarujemy dzieci z okazji tego radosnego święta. Podpowiemy z czego ucieszą się maluchy, a więc co może przynieść wielkanocny zajączek.

Obdarowywanie dzieci w święta Wielkanocy słodyczami i innymi upominkami to zwyczaj pochodzący z Niemiec. Początkowo kultywowano go na Śląsku i Pomorzu. Koszyczki z niespodziankami od zajączka, jak też  kolorowe jajka – „prawdziwe” lub z czekolady - chowano w ogrodzie lub w różnych zakątkach domu. W Niedzielę Wielkanocną, po powrocie z rezurekcji, dzieci od razu zabierały się do ich szukania.

Z czasem zwyczaj dawania dzieciom prezentów na Wielkanoc przyjął się także w innych regionach Polski, ulegając różnym modyfikacjom. Nie zmienia to jednak faktu, że każde dziecko z radością przyjmie w świąteczny poranek słodki lub rzeczowy podarek. Podpowiadamy zatem, co może przynieść świąteczny zajączek. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Marta, 2015-03-14 18:47:39

    Na prezent dla dziecka najlepiej kupić bum bum rurki. Maluch na pewno będzie szczęśliwy. Jestem zdania, że zawsze należy inwestować w edukacyjne zabawki.

POLECAMY W SERWISACH