Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Zanim dziecko nauczy się siedzieć, zamiast łóżeczka można wykorzystać kołyskę. Fot. Casadeco.

Zanim dziecko nauczy się siedzieć, zamiast łóżeczka można wykorzystać kołyskę. Fot. Casadeco.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 23 marz 2014 05:40

10 pomysłów na pokój dla niemowlaka

Zanim urządzimy niemowlęcy pokoik wertujemy katalogi i odwiedzają sklepy w poszukiwaniu inspiracji. Zastanawiamy się jak urządzić pomieszczenie, by było funkcjonalne, ładne, a nasze dziecko czuło się w nim dobrze.

Jeśli dziecko od początku będzie spało w swoim pokoju, powiniśmy urządzić go wykorzystując jasne barwy. Zbyt intensywna kolorystyka może zaburzyć spokój dziecka, które dopiero przyzwyczaja się do światła i innych bodźców wizualnych.

Najważniejszym meblem w pokoju niemowlaka bez wątpienia jest wygodne łóżeczko. To w nim przez pierwszych kilkanaście tygodni maluch spędza najwięcej czasu. Kupując łóżeczko do niewielkiego pomieszczenia warto wybrać model z dolną szufladą, w której będziemy mogli schować koc, pościel na zmianę czy zapas pieluszek. 

W pokoju maluszka przyda się też przewijak oraz komoda na dziecięce ubranka. Warto zarezerwować też miejsce na wygodny fotel przeznaczony dla mamy. W pierwszych miesiącach życia niemowlaka z pewnością będzie spędzać w pokoju dziecka wiele godzin i musi mieć miejsce do karmienia oraz drzemki.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA